Jakie są rodzaje kleju do drewna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klej do drewna jest rodzajem środka wiążącego stosowanego w projektach obróbki drewna. Kleje są powszechnie produkowane z produktów zwierzęcych, takich jak klej skórny i klej rybny. Jednak obecnie niektóre nowoczesne kleje są już syntetyczne.

Klej występuje w dwóch głównych formach: płynnej i stałej. Płynne kleje są często używane w projektach artystycznych i rzemieślniczych, podczas gdy stałe kleje często zalecane są do stosowania do obróbki drewna.

Rodzaje klejów do drewna

Istnieje wiele różnych rodzajów kleju do drewna dostępnych na rynku dzisiaj. Każdy typ oferuje swój własny zestaw korzyści i wad w zależności od projektu, nad którym pracujesz.

Jeśli mówimy o klejach do drewna, to można wyróżnić dwa rodzaje, które znajdziesz w większości sklepów z narzędziami:

  • Żółty klej stolarski – to gęsta, kremowa substancja o konsystencji podobnej do jogurtu. Można go nakładać bezpośrednio na projekt lub rozcieńczyć wodą, aby ułatwić rozprowadzenie go na obrabianym przedmiocie.
  • Biały klej PVA – jest przezroczysty i rzadki jak woda. Nie ma zapachu i szybko schnie. Można kupić biały PVA w tubkach lub butelkach, ale jest również dostępny w postaci żelu w małych tubkach, które można wycisnąć bezpośrednio na projekt lub rozprowadzić za pomocą pędzla lub wałka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawnie przeprowadzić się za granicę?
Jak sprawnie przeprowadzić się za granicę?
Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Czasami są to przeprowadzki podyktowane szukaniem lepszej, korzystniejszej pracy, innym razem […]
Jak zostać profesjonalnym masażystą?
Jak zostać profesjonalnym masażystą?
Zawód masażysty cieszy się dużą popularnością wśród młodych osób. Dzieje się tak ze względu na stale wzrastające zapotrzebowanie na tego […]
Badanie techniczne samochodu – co warto wiedzieć?
Badanie techniczne samochodu – co warto wiedzieć?
Raz do roku samochody osobowe muszą przechodzić obowiązkowe badania techniczne. Czasami warto dokonać też badań dodatkowych, na przykład przed wyruszeniem […]
Ostatnie wpisy
Polecamy