Jakie są rodzaje kleju do drewna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klej do drewna jest rodzajem środka wiążącego stosowanego w projektach obróbki drewna. Kleje są powszechnie produkowane z produktów zwierzęcych, takich jak klej skórny i klej rybny. Jednak obecnie niektóre nowoczesne kleje są już syntetyczne.

Klej występuje w dwóch głównych formach: płynnej i stałej. Płynne kleje są często używane w projektach artystycznych i rzemieślniczych, podczas gdy stałe kleje często zalecane są do stosowania do obróbki drewna.

Rodzaje klejów do drewna

Istnieje wiele różnych rodzajów kleju do drewna dostępnych na rynku dzisiaj. Każdy typ oferuje swój własny zestaw korzyści i wad w zależności od projektu, nad którym pracujesz.

Jeśli mówimy o klejach do drewna, to można wyróżnić dwa rodzaje, które znajdziesz w większości sklepów z narzędziami:

  • Żółty klej stolarski – to gęsta, kremowa substancja o konsystencji podobnej do jogurtu. Można go nakładać bezpośrednio na projekt lub rozcieńczyć wodą, aby ułatwić rozprowadzenie go na obrabianym przedmiocie.
  • Biały klej PVA – jest przezroczysty i rzadki jak woda. Nie ma zapachu i szybko schnie. Można kupić biały PVA w tubkach lub butelkach, ale jest również dostępny w postaci żelu w małych tubkach, które można wycisnąć bezpośrednio na projekt lub rozprowadzić za pomocą pędzla lub wałka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie kupić prezenty na każdą okazję?
Gdzie kupić prezenty na każdą okazję?
W dobie internetu łatwo możemy znaleźć prezenty na każdą okazję. Ilość sklepów internetowych jest ogromna i stale rośnie. Takie firmy […]
Klocki drewniane – kamień milowy na drodze rozwoju dziecka
Klocki drewniane – kamień milowy na drodze rozwoju dziecka
Nie od dziś wiadomo, że dziecko rozwija swoje myślenie, wyobraźnię i kreatywność poprzez zabawę najróżniejszymi zabawkami. Drewniane klocki nie stanowią […]
Chustka – oryginalna alternatywa dla tradycyjnej czapeczki
Chustka – oryginalna alternatywa dla tradycyjnej czapeczki
W czasie upalnej, wakacyjnej pogody maluchy z pewnością powinny posiadać odpowiednie nakrycie głowy. W tym przypadku warto zamienić tradycyjną czapkę […]
Ostatnie wpisy
Polecamy