Jakie są rodzaje kleju do drewna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klej do drewna jest rodzajem środka wiążącego stosowanego w projektach obróbki drewna. Kleje są powszechnie produkowane z produktów zwierzęcych, takich jak klej skórny i klej rybny. Jednak obecnie niektóre nowoczesne kleje są już syntetyczne.

Klej występuje w dwóch głównych formach: płynnej i stałej. Płynne kleje są często używane w projektach artystycznych i rzemieślniczych, podczas gdy stałe kleje często zalecane są do stosowania do obróbki drewna.

Rodzaje klejów do drewna

Istnieje wiele różnych rodzajów kleju do drewna dostępnych na rynku dzisiaj. Każdy typ oferuje swój własny zestaw korzyści i wad w zależności od projektu, nad którym pracujesz.

Jeśli mówimy o klejach do drewna, to można wyróżnić dwa rodzaje, które znajdziesz w większości sklepów z narzędziami:

  • Żółty klej stolarski – to gęsta, kremowa substancja o konsystencji podobnej do jogurtu. Można go nakładać bezpośrednio na projekt lub rozcieńczyć wodą, aby ułatwić rozprowadzenie go na obrabianym przedmiocie.
  • Biały klej PVA – jest przezroczysty i rzadki jak woda. Nie ma zapachu i szybko schnie. Można kupić biały PVA w tubkach lub butelkach, ale jest również dostępny w postaci żelu w małych tubkach, które można wycisnąć bezpośrednio na projekt lub rozprowadzić za pomocą pędzla lub wałka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym powinna się opierać skuteczna kampania reklamowa?
Na czym powinna się opierać skuteczna kampania reklamowa?
Celem każdej kampanii reklamowej jest zwiększenie świadomości danej marki oraz jej produktów. Często jednak właściciele firm polegający jedynie na własnym […]
Czy można usunąć permanentny makijaż? Dowiedz się!
Czy można usunąć permanentny makijaż? Dowiedz się!
Makijaż permanentny to tatuaż kosmetyczny. Jest to makijaż półtrwały, co oznacza, że może utrzymywać się przez wiele lat. Stosuje się […]
Wpływ nawożenia na rozwój roślin
Wpływ nawożenia na rozwój roślin
Jakość plonów roślinnych ma kluczowy wpływ nie tylko na ich wygląd, ale również przydatność do spożycia czy wykorzystania w roli […]
Ostatnie wpisy
Polecamy