Jak działa i gdzie jest używana kamera termowizyjna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamera termowizyjna to jedno z tych zaawansowanych urządzeń, które należy do kategorii najlepszych sprzętów pomiarowych wynalezionych przez człowieka. Rejestruje ona bowiem promieniowanie podczerwone wyemitowane przez dany cel, przy czym badanie jego temperatury jest bezdotykowe.

Pomiar termowizyjny ma zawsze charakter dwuwymiarowy, a uzyskany obraz pozwala na dokładny przegląd danego obiektu. Ponadto, warto podkreślić, że cel jest skanowany zawsze w czasie rzeczywistym, a rezultat tego procesu (temperatura i jej wartości) jest znany natychmiast.

Zaawansowany sprzęt również do codziennych zastosowań

Kamera termowizyjna oferowana np. przez Spy Shop działa w ten sposób, że precyzyjnie reaguje na ciepło wytwarzane przez dowolne ciało, które posiada temperaturę wyższą od 0o K, czyli zera bezwzględnego. Taki poziom promieniowania podczerwonego jest wytwarzany przez niemal wszystkie ciała fizyczne znajdujące się na naszej planecie – przykładowo człowiek emituje promieniowanie na poziomie 300o K. Kamery termowizyjne zostały stworzone z myślą o stosowaniu ich o w każdych warunkach.

W zależności od przeznaczenia, można się zdecydować albo na kamerę przenośną, albo na stacjonarną. Do jej głównych zadań w życiu codziennym należy m.in. identyfikowanie problemów z instalacjami elektrycznymi czy sprzętami mechanicznymi. Z ich pomocą można bowiem szybko wyszukać i usunąć określoną awarię.

Kamera tego typu ma szerokie zastosowanie nie tylko w systemach bezpieczeństwa, ale może być też wykorzystywana w monitorowaniu rozległych obszarów o złej widoczności, a także wszędzie tam, gdzie nie ma typowych kamer, np. na terenach zalesionych oraz w obiektach przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o rozwój artystyczny swojego dziecka?
Jak zadbać o rozwój artystyczny swojego dziecka?
Jako rodzic, ważne jest, abyś umożliwiał swojemu dziecku rozwój umiejętności artystycznych już od najmłodszych lat. Nie tylko pomoże im to […]
Czym jest system WMS?
Czym jest system WMS?
System WMS zarządza całym cyklem przyjmowania zapasów, ich przechowywania, kompletowania i wysyłania do klientów. System WMS to ważne narzędzie dla […]
Na co zwrócić, gdy kupujemy nowe ubrania?
Moda damska jest dość skomplikowana i różnorodna. Istnieje wiele opcji ubrań, kolorów, modeli dla współczesnej kobiety. Często bardzo trudno jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy