Jak działa i gdzie jest używana kamera termowizyjna?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kamera termowizyjna to jedno z tych zaawansowanych urządzeń, które należy do kategorii najlepszych sprzętów pomiarowych wynalezionych przez człowieka. Rejestruje ona bowiem promieniowanie podczerwone wyemitowane przez dany cel, przy czym badanie jego temperatury jest bezdotykowe.

Pomiar termowizyjny ma zawsze charakter dwuwymiarowy, a uzyskany obraz pozwala na dokładny przegląd danego obiektu. Ponadto, warto podkreślić, że cel jest skanowany zawsze w czasie rzeczywistym, a rezultat tego procesu (temperatura i jej wartości) jest znany natychmiast.

Zaawansowany sprzęt również do codziennych zastosowań

Kamera termowizyjna oferowana np. przez Spy Shop działa w ten sposób, że precyzyjnie reaguje na ciepło wytwarzane przez dowolne ciało, które posiada temperaturę wyższą od 0o K, czyli zera bezwzględnego. Taki poziom promieniowania podczerwonego jest wytwarzany przez niemal wszystkie ciała fizyczne znajdujące się na naszej planecie – przykładowo człowiek emituje promieniowanie na poziomie 300o K. Kamery termowizyjne zostały stworzone z myślą o stosowaniu ich o w każdych warunkach.

W zależności od przeznaczenia, można się zdecydować albo na kamerę przenośną, albo na stacjonarną. Do jej głównych zadań w życiu codziennym należy m.in. identyfikowanie problemów z instalacjami elektrycznymi czy sprzętami mechanicznymi. Z ich pomocą można bowiem szybko wyszukać i usunąć określoną awarię.

Kamera tego typu ma szerokie zastosowanie nie tylko w systemach bezpieczeństwa, ale może być też wykorzystywana w monitorowaniu rozległych obszarów o złej widoczności, a także wszędzie tam, gdzie nie ma typowych kamer, np. na terenach zalesionych oraz w obiektach przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organizacja budowy domu – jak zacząć?
Organizacja budowy domu – jak zacząć?
Mając w planach budowę swojego własnego, wymarzonego domu jednorodzinnego należy odpowiednio wcześniej wykonać szereg dodatkowych czynności które są niezbędne, aby […]
Jak zaoszczędzić miejsce w łazience
Jak zaoszczędzić miejsce w łazience
Masz dość małą łazienkę i najchętniej powiększyłbyś ją choć o kilka metrów kwadratowych? Najczęściej nie jest to jednak tak proste, […]
Pakowarka próżniowa – gdzie może okazać się potrzebna?
Pakowarka próżniowa – gdzie może okazać się potrzebna?
Marnowanie żywności to jeden z istotnych problemów dzisiejszych czasów. Coraz większą uwagę zwracają na niego nie tylko zwykli ludzie, ale […]
Ostatnie wpisy
Polecamy