Zastosowanie i rodzaje nitonakrętek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nitonakrętki to popularne elementy złączne stosowane powszechnie w budownictwie i przemyśle. Służą przede wszystkim do trwałego zespalania ze sobą konstrukcji wykonanych z metalu (np. blach). Ich ogromną zaletą jest to, że gwarantują bardzo wysoką jakość połączenia, a także odznaczają się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, korozję i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz substancji chemicznych. Często wykorzystywane są m.in. nitonakrętki M10 ze stali nierdzewnej lub aluminium. Można je zakupić w internecie, np. na https://www.bhjanecki.pl/nitonakretki-m10-c-68_296.html.

Niepozorne elementy niezbędne w wielu dziedzinach przemysłu

Nitonakrętki to specyficzne tulejki wyposażone w gwintowaną część i kołnierz. Znakomicie sprawdzają się zwłaszcza w profilach zamkniętych, ponieważ są stosunkowo niewielkie i pozwalają na niemal błyskawiczny montaż. Znajdują zastosowanie w branży maszynowej, zbrojeniowej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, meblarskiej, a nawet lotniczej. Dzielą się m.in. ze względu na rodzaj materiału użytego do ich produkcji. Najbardziej wytrzymałe są modele z ocynkowanej stali nierdzewnej, natomiast najłatwiejsze w mocowaniu elastyczne wersje z aluminium. W sklepach znajdziemy też nitonakrętki ze stali kwasoodpornej, miedzi czy mosiądzu.

Drugim niezwykle istotnym czynnikiem podziału jest rozmiar omawianych elementów, oznaczany w skali od M3 do M12. Popularne są w szczególności modele M8, ponieważ ze względu na wysoką trwałość i szeroki zakres zacisku można je wykorzystać zarówno podczas budowy zaawansowanych hal magazynowych, jak i wykonywania drobnych prac remontowych. Znajdziemy je w skepach internetowych. Przykładową ofertę można sprawdzić na https://www.bhjanecki.pl/nitonakretki-m8-c-68_295.html. Dodajmy, że nitonakrętki dzielą się również z uwzględnieniem kształtu łba (sześciokątne, okrągłe, płaskie), kształtu kołnierza (stożkowe, cylindryczne, radełkowane, uniwersalne) oraz rodzaju zakończenia (zamknięte, przelotowe).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Koszta i czas pokazów barmańskich
Koszta i czas pokazów barmańskich
Bycie barmanem wiąże się nie tylko z podawaniem alkoholu i nie musi ograniczać się do grzecznego stania za barem i […]
Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji opakowań do żywności?
Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji opakowań do żywności?
Opakowanie żywności to szeroki termin, który może obejmować wszystko, od plastikowej folii po kartonowe pudełka. Głównym celem pakowania żywności jest […]
Akcesoria i środki przydatne w codziennym myciu naczyń
Akcesoria i środki przydatne w codziennym myciu naczyń
Codzienne mycie naczyń to zmora niejednej gospodyni domowej. Można by łatwiej to znieść gdyby to był jeden talerz, jedna miska, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy