Jak wyrejestrować i złomować samochód?

Kiedy posiadamy samochód, który jest totalnym wrakiem to aby oddać je na złom musimy je najpierw wyrejestrować. Na początku więc musimy znaleźć odpowiednią stację demontażu, która posiada odpowiednie zezwolenia, aby móc wydawać zaświadczenia dotyczące o przyjęciu auta na złomowanie.

Czy trzeba dostarczyć auto osobiście na złom?

Istnieją dwie możliwości, aby oddać swój samochód na złom, ponieważ możemy osobiście zawieźć tam auto, ale także zadzwonić po pracowników, którzy często oferują bezpłatny odbiór pojazdu własną lawetą. Kiedy nasze auto nie jest zbyt zniszczone to wtedy możliwe, że jeszcze sporo zarobimy na oddaniu pojazdu na złom.

Oczywiście aby oddać auto do złomowania musimy dostarczyć również dowód rejestracyjny lub inne zaświadczenie w przypadku kiedy dowód będzie zatrzymany przez policję.

W przypadku gdy chcemy zezłomować samochód, który zarejestrowany jest na firmę, dodatkowo będziemy potrzebować wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a także upoważnienie dla osoby która chce zezłomować samochód.

Jakie dokumenty otrzymamy po złomowaniu?

Kiedy auto zostaje przyjęte do kasacji to jako właściciele otrzymujemy odpowiednie zaświadczenie o przyjęciu samochodu do stacji demontażu, dowód rejestracyjny zostanie unieważniony, a także unieważnione zostają tablice rejestracyjne oraz karta pojazdu.

Następnie żeby wyrejestrować pojazd musimy zgłosić się do odpowiedniego wydziału komunikacji z zaświadczeniami ze złomowiska i wtedy auto zostaje wyrejestrowane. Warto wiedzieć także o tym, że w momencie kiedy auto zostaje oddany na szrot to polisa OC pojazdu przestaje być ważna.

Artykuł napisany we współpracy z Auto-Kurek – złomowanie samochodów Mazowieckie.

Zostaw komentarz

trzy × 1 =