Jak działa brelok ratowniczy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Brelok ratunkowy to mały, okrągły krążek, który można nosić jako brelok. Zawiera on nadajnik radiowy, który emituje sygnał do służb ratunkowych, gdy tylko zostanie naciśnięty. Sygnał jest odbierany przez antenę w pojeździe ratunkowym i automatycznie otworzy wszystkie drzwi, aby umożliwić ratownikom medycznym lub innym osobom udzielającym pomocy łatwy dostęp do ofiary.

Jak to działa?

Brelok ratunkowy ma na swojej powierzchni trzy przyciski. Naciśnięcie dowolnego z nich spowoduje wysłanie sygnału do pojazdu ratunkowego zaparkowanego przed Twoim domem lub biurem. Sygnał jest odbierany przez antenę wewnątrz pojazdu i przekazywany do dyspozytora, który natychmiast wysyła pomoc.

Urządzenie zawiera również niewielki mikrofon, dzięki któremu w razie potrzeby można rozmawiać bezpośrednio z dyspozytorem. Mikrofon jest na tyle czuły, że można nawet szeptać i nadal być wyraźnie słyszanym przez fale radiowe. Breloki ratownicze są również wyposażone w światło, które miga lub świeci w celu zwrócenia uwagi w sytuacji awaryjnej. Może to być szczególnie przydatne, jeśli znajdujesz się wewnątrz budynku, takiego jak kompleks biurowy, centrum handlowe lub szkoła.

Kto używa tych urządzeń?

Osoby cierpiące na choroby serca często korzystają z tych urządzeń, ponieważ nie są w stanie wezwać pomocy w momencie, gdy jej najbardziej potrzebują – podczas ataku lub nagłej choroby, gdy tętno gwałtownie wzrasta, powodując omdlenie lub całkowitą utratę przytomności. Dzieci również korzystają z zawieszek ratunkowych, ponieważ często nie są w stanie same wezwać pomocy, gdy są ranne lub chore.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nauka języka angielskiego dla dzieci – od czego warto zacząć?
Nauka języka angielskiego dla dzieci – od czego warto zacząć?
Użyteczność języka angielskiego jest faktem powszechnie znanym. Nie ulega wątpliwości, że najskuteczniej uczymy się języków obcych w dzieciństwie. Dlatego warto […]
Z jakich zabawek ucieszy się Twoje dziecko?
Z jakich zabawek ucieszy się Twoje dziecko?
Zdecydowana większość dzieci uwielbia zabawę, ponieważ gwarantuje ona brak nudy w wolnym czasie, którego zazwyczaj posiadają bardzo dużo. Dlatego też […]
Koszta i czas pokazów barmańskich
Koszta i czas pokazów barmańskich
Bycie barmanem wiąże się nie tylko z podawaniem alkoholu i nie musi ograniczać się do grzecznego stania za barem i […]
Ostatnie wpisy
Polecamy