Jaką lalkę wybrać dla dziewczynki?

Trudno wyobrazić sobie dzieciństwo jakiejkolwiek dziewczynki bez zabawy lalką. Istnieje wiele różnych rodzajów lalek, niektóre przypominają dorosłe kobiety jak np. lalka Barbie, a inne tworzone są na podobieństwo niemowląt. Lalka typu bobas daje możliwość zabawy w bycie mamą, która czule opiekuje się swoim maleństwem. Dziewczynki uwielbiają wozić swoje lale w wózku, przebierać, kąpać, a nawet je karmić. Im bardziej bobas przypomina prawdziwe dziecko, tym lepsza i bardziej satysfakcjonująca zabawa. 

Wspomnieć należy, że ten rodzaj zabawy świetnie rozwija w dziecku empatię i skłonności opiekuńcze. Wybierając lalkę na prezent, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i wierne odwzorowanie cech fizycznych prawdziwego niemowlęcia. Kryteria te idealnie spełniają lalki hiszpańskie Antonio Juan. Są to bobasy o wysokości ok. 33 cm i perfekcyjnym wyglądzie uroczego noworodka.

Zaopiekuj się mną – rozwijająca zabawa lalkami

Zabawa w opiekę nad dzidziusiem nie tylko kształtuje w dziecku wspomnianą już wcześniej empatię, ale także rozwija poczucie odpowiedzialności i uwrażliwia na potrzeby innej istoty. Bobasem trzeba się w końcu opiekować, karmić, przytulać i kołysać do snu. Wykonywanie tych czynności czyni zabawę bardziej atrakcyjną. Na stronie https://www.zabawkimario.pl/munecas-arias/1252-hiszpanska-lalka-bobas-munecas-arias-50201-8427614502010.html znaleźć możemy lalki, które dzięki winylowemu wykonaniu nadają się do kąpieli w wannie. Posiadają one także piękne i starannie wykonane ubranka: pampersy, skarpetki oraz czapeczkę. W zestawie znajduje się zapinany na rzep becik, dzięki któremu można otulić lalkę jak prawdziwego niemowlaka.

Zostaw komentarz

siedemnaście − 5 =