Jak często podawać karmę psu?

To jak często karmisz swojego psa jest kwestią osobistych preferencji, stylu życia i poziomu aktywności Twojego psa. Na przykład, jeśli Twój pies jest rasą wysokoenergetyczną, taką jak owczarek niemiecki, wtedy będziesz musiał karmić go częściej niż Labrador retrievera. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś podawać psu taką ilość karmy, jaka jest mu potrzebna do utrzymania jego masy ciała.

Jak często należy karmić psa?

Powinieneś karmić swojego psa co najmniej dwa razy dziennie. Jeśli masz szczeniaka, najlepiej karmić go trzy razy dziennie. Brzuszek szczeniaka jest znacznie mniejszy niż dorosłego i szybko się zapełnia. Dzięki częstszemu karmieniu szczeniąt, ich żołądki są pełniejsze przez dłuższy czas. Pomaga to zapobiegać wzdęciom i innym problemom żołądkowym, które mogą się zdarzyć, gdy pies zje za dużo jedzenia za jednym razem.

Jeśli masz starszego psa, może on nie być w stanie zjeść tyle jedzenia na jednym posiedzeniu, co kiedyś, gdy był młodszy. Ważne jest, aby uważnie obserwować wagę starszego psa, aby nie dopuścić do nadwagi lub niedowagi. Być może będziesz musiał dostosować ilość podawanej karmy do poziomu aktywności i stanu zdrowia Twojego starszego psa (np. czy ma nadwagę lub niedowagę).

Jaką karmę wybrać?

Istnieje wiele dobrych marek karmy dla psów dostępnych. Szukaj takiej, która ma wysoką zawartość białka i tłuszczu, niską zawartość węglowodanów i nie ma żadnych sztucznych aromatów ani konserwantów. Znajdziesz je na stronie https://animalo.pl/product-category/psy/karma/karmy-wg-producenta/royal-canin-pies/.

Zostaw komentarz

cztery × 3 =