Ekogroszek, czy węgiel orzech?

Przedstawione w temacie pytanie, pojawia się bardzo często. Przy wyborze pomiędzy węglem orzechem workowanym a ekogroszkiem warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Okres grzewczy wymusza na posiadaczach kotłów określone działania. Zakup opału, naturalnie wiąże się z kosztami oraz żywotnością poszczególnych podzespołów. To decyzja, którą koniecznie należy dokładnie przemyśleć.

Cena to nie wszystko?

Wybór najtańszego rozwiązania tylko z pozoru okazuje się być korzystnym. Tani opał, zazwyczaj posiada słabą wartość opałową. Z tego tytułu, dana ilość spalona w piecu, przynosi nam gorsze efekty grzewcze.

Druga kwestia to wilgotność paliwa (wpływa na jego wagę) a także zawartość siarki. Ekogroszek (sprawdź: ekogroszek sklep internetowy) przedstawia się wśród surowców energetycznych niezwykle korzystnie zwłaszcza z ekologicznego aspektu. Posiada bowiem nikłą zawartość siarki. Nie szkodzi zatem środowisku a także (co nawet bardziej istotne), ściankom naszego kotła. Druga z kwestii wpływa bezpośrednio na żywotność naszego urządzenia.

Budżet oraz oczekiwania

Każdy z nas na opał przeznacza odpowiednią kwotę. W zamian oczekuje produktu o dobrych parametrach, nagrzewających dostatecznie domostwo w chłodne dni. Najczęściej wybór źródła opału sprowadza się do porównania możliwości a także ceny poszczególnych produktów. Kalkulacja tego typu, powinna być podejmowana ,,na chłodno”. Nie warto się zbytecznie spieszyć.

Węgiel orzech jeszcze przez długi czas pozostanie najpopularniejszym rozwiązaniem dla małych kotłów. Posiada dobrą specyfikację a także jest powszechnie dostępny. Z tego tytułu, wśród małych odbiorców wykazuje się szczególnym zainteresowaniem.

Zostaw komentarz

4 × cztery =