Jak dbać o czystość wody w basenie?

Budowa basenu to jedno, a dbanie o jego czystość to drugie. Jeśli zależy nam na jak najwyższej trwałości oraz użytkowości powinniśmy szczególnie dbać o czystość wody w basenie. Można robić to na różne sposoby, jednak jednym z podstawowych będzie montaż filtrów do wody, które dbać będą o jej odpowiedni stan.

Do największych problemów z czystością wody w basenie dochodzić może zwłaszcza w przypadku, gdy nasz basen nie jest zadaszony – szczególnie w porze jesiennej stać się to może utrudnieniem. To właśnie wtedy dojść może do największych zanieczyszczeń w postaci spadających liści, gałązek czy innych przedmiotów przyniesionych przez wiatr. Dobrym pomysłem w tym przypadku może być zadaszenie basenu – zakupić je możemy w różnorodnych formach, jednak jedną z bardziej popularnych jest plastikowa rozsuwana powłoka. Umożliwi nam ona całościowe zadaszenie basenu w porach chłodniejszych, a w tych cieplejszych pozwoli na całościowe schowanie pokrywy dachowej wpuszczając do środka świeże powietrze.

Innym, tym razem bardziej nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie przykryć solarnych na basen, można powiedzieć iż jest to najprostszy sposób na utrzymanie ciepłej wody w basenie. Do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest wyłącznie energia słoneczna, która nagrzewając pokrywy pozwala i na nagrzewanie wody znajdującej się w basenie. Pokrywy solarne są droższe od standardowych, jednak pozwolą nam na zminimalizowanie korzystania z podgrzewaczy wody w basenie – a zatem nie będą wymagać zużycia przez nas prądu. Ich sposób użycia nie jest skomplikowany – dostępną pokrywę solarną należy rozłożyć na całej długości i szerokości basenu, tak aby w całości go pokrywała.

Zostaw komentarz

19 − 16 =