Jak zaaranżować przytulną przestrzeń we własnym salonie?

Salon to miejsce, w którym spotyka się cała rodzina. Tu również zapraszamy gości na rodzinne spotkania. Warto jednak zadbać, by w salonie znalazło się miejsce, w którym możemy odpocząć i zrelaksować się. Jak wydzielić przytulny kącik do odpoczynku?

Przemyślana aranżacja

Kącik do relaksu najlepiej zlokalizować w zacisznym miejscu, które oddalone jest od serca domu. Brak hałasów oraz rozgardiaszu, który dociera z innych pomieszczeń domu to bardzo duża zaleta kącika. Jeżeli możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie takiego miejsca w pobliżu kominka na pewno będzie to dodatkową korzyścią. Fotel do odpoczynku musi być ustawiony w miejscu, gdzie jest dobre oświetlenie. Lampa z możliwością regulacji oświetlenia pozwoli na czytanie oraz na zmniejszenie natężenia światła, gdy mamy ochotę podrzemać. Warto zadbać o ustawienie niewielkiego stolika, który pozwoli na odstawienie kubka z zielona herbatą, czy odłożenie książki. Ciekawe modele takich foteli można znaleźć na https://www.grekpol.pl/pl/menu/meble/meble-wypoczynkowe/fotele/fotel-uszak-174.html.

Wygodne miejsce

Jednym z najważniejszych elementów wygodnego kącika do odpoczynku jest fotel, w którym możemy poczytać, zrelaksować się, a nawet zdrzemnąć. Fotel styl skandynawski to mebel, który wkomponuje się zarówno we wnętrze nowoczesne, jak i klasyczne. Nie za miękki, nie za twardy, z wysokim podparciem dla pleców, a nawet głowy – taki powinien być idealny fotel do odpoczynku. W tak zaaranżowanym miejscu do ideału brakuje tylko miękkiego, wełnianego kocyka, którym można otulić się w razie potrzeby. Wygodna poduszka, czy miękki dywanik pod stopami to gwarancja udanego wypoczynku.

Zostaw komentarz

17 + 13 =