Żarówki LED – sposób na oszczędność

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny prądu elektrycznego rosną, a w domach coraz więcej urządzeń, które z niego korzystają. Wiele osób szuka więc sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, może być jednak niewystarczające. Warto korzystać z nowoczesnych technologii, które są energooszczędne i w dłuższej perspektywie mogą przynieść spore oszczędności. Należą do nich żarówki LED.

Jak działa oświetlenie LED?

LED jest to niewielka dioda elektroluminescencyjna. Jej zaletą jest to, że świeci tak samo mocno, jak tradycyjna żarówka. Dla porównania dioda LED o mocy 3,5W odpowiada zwykłej żarówce o mocy 50W. Jednak w przypadku tej technologii częściej spotkać się można z oznaczeniem lumen [lm], oznaczającą ilość światła, którą ta dioda emituje. Dla osób przyzwyczajonych do posługiwania się jednostką wat, pomocne może okazać się porównanie, że żarówka 25W odpowiada około 220 lumenom. Szeroki wybór oświetlenia LED z różnym rodzajem gwintów można znaleźć choćby na witrynie https://sklep.profiled.pl/zarowki-cat-117.

Skoro do oświetlenia przestrzeni z tą samą intensywnością używa się dużo słabszej diody LED, to powinno oznaczać, że w portfelu zostanie więcej. I faktycznie tak jest, ponieważ zużywa ona do 10 razy mniej prądu. To z kolei przekłada się nawet na 80% mniej zużycia energii elektrycznej.

Kolejną zaletą, która także przyczynia się do oszczędności, jest fakt, że LED są bardzo trwałe. Ich żywotność jest dłuższa, zatem rzadziej trzeba je wymieniać.

Do innych walorów tego typu oświetlenia warto zaliczyć także to,  że nie nagrzewają się i pozytywnie wpływają na środowisko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Logo – ważny wyróżnik firmy
Logo – ważny wyróżnik firmy
Identyfikacja wizualna ma dla wielu firm coraz większe znaczenie. Rozpoznawalność marki jest niezwykle ważne w warunkach silnej konkurencji, kiedy trzeba […]
Jak mieć własny olej i soki?
Jak mieć własny olej i soki?
Oleje tłoczone na zimno Dietetycy i lekarze przekonują o zaletach spożywania olejów roślinnych. Bogate w składniki odżywcze, a także nienasycone […]
Jak zacząć inwestować w nieruchomości?
Jak zacząć inwestować w nieruchomości?
Inwestowanie w nieruchomości to świetny sposób na budowanie bogactwa i pasywnego dochodu. Chociaż może być drogie i czasochłonne, aby rozpocząć, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy