Elementy ozdobne na pomnik cmentarny

Pamięć o zmarłych, bliskich nam osobach, nierozerwalnie łączy się z wizytami na cmentarzu. Najczęściej okazją do tego jest dzień Wszystkich Świętych, ale o grób rodzinny warto zadbać także na co dzień. Jakie ozdoby powinny znaleźć się na pomniku? Poza zniczami obowiązkowa jest także wiązanka kwiatów. Jaki stroik na cmentarz wybrać?

Sztuczne bukiety

W przeciwieństwie do żywych kwiatów, kompozycje ze sztucznych materiałów są bardzo trwałe. Jest to szczególnie ważne, kiedy cmentarz znajduje się daleko od miejsca naszego zamieszkania i nie mamy okazji do częstych wizyt na mogiłach bliskich. Sztuczne kwiaty z powodzeniem imitują żywe bukiety, a ze względu na swoją praktyczność nie ma konieczności ich wymiany nawet przez kilka miesięcy. Nie musimy się zatem martwić o podlewanie, wymianę wody czy podcinanie kompozycji. Kwiaty sztuczne są odporne na warunki atmosferyczne i działanie temperatury. Jaki rodzaj wiązanki wybrać? Dużą popularnością cieszą się stroiki imitujące storczyki, mieczyki lub hortensje. 

Na co zwracać uwagę, kupując stroik na cmentarz?

Wybierając kompozycję ze sztucznych kwiatów, kierujmy się wielkością pomnika. Na mniejszych grobach dobrze sprawdzą się drobniejsze kwiaty, z kolei większe pomniki wymagają wyższych i objętościowo większych bukietów. Przy dużej powierzchni płyty pomnikowej dobrze będzie wyglądał stroik nie mniejszy niż 80 centymetrów. Jeżeli w skład pomnika wchodzi także wazon, najlepiej zdecydować się na kupno zestawu – stroika oraz wiązanki do flakonu, stworzonej z tego samego rodzaju kwiatów.

Zostaw komentarz

16 − piętnaście =