Czym karmić domowe zwierzęta?

Jeżeli posiadasz w domu kota lub psa ,oznacza to, że musisz kochać zwierzęta, a jeżeli je kochasz, to chcesz dla nich jak najlepiej. Opiekując się swoim pupilem, dbasz o to, aby zdrowo funkcjonował. Poza codzienną dawką zabawy, starasz się dostarczać mu karmę zawierającą najwyższej jakości składniki. Czym powinniśmy karmić domowe zwierzęta?

Koty to łasuchy

Pies jest wierny swojemu panu i przyjdzie do ciebie jeżeli go zawołasz. Inaczej jest w przypadku kotów. Kot jest indywidualistą i podejdzie do ciebie nie wtedy, kiedy go zawołasz, ale gdy akurat on będzie miał na to ochotę. No chyba, że chodzi o jedzenie. Gdy wyjmiesz karmę z szafki, pojawi się znienacka i będzie reagował na wszystko, co mu tylko powiesz.

Sucha karma dla kota ważny element ich wyżywienia. Koty mogłyby jeść bez przerwy. Dlatego ważne jest, abyśmy dostarczali im porcje odpowiedniej wielkości w odpowiednich odstępach czasu. Nie powinniśmy ich przekarmiać. Dieta kota powinna składać się z mokrej oraz suchej karmy.

Warto dostarczyć mu również kocią trawkę, która wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego. Sprawi to również, że nie będzie zjadał kwiatków, które mogą być dla niego szkodliwe.

Pies – kumpel człowieka

Pies w przeciwieństwie do kotów może jeść trochę warzyw i owoców. Jeżeli chodzi o mięso to najlepiej dawać mu takie, które jest żylaste i pełne chrząstek, aby mógł ćwiczyć swoją szczękę. Pies ma po to zęby, aby ich używać. Dlatego warto dawać mu różnego rodzaju przysmaki, które wspomagają czyszczenie uzębienia oraz mogą pełnić rolę nagrody. Przykłady takich smakołyków można znaleźć na https://empireshop.pl/pl/c/Przysmaki-dla-psow/14.

Zostaw komentarz

dwa + pięć =