Jak wybrać puder do cery?

Podkład oraz puder to podstawowe produkty kosmetyczne wykorzystywane przez kobiety do wykonania makijażu. Potrafią doskonale zamaskować wszelkie niedoskonałości cery (np. przebarwienia lub wypryski), ale źle dobrane mogą skutkować bardzo niekorzystnym wyglądem twarzy. Duże znaczenie ma zwłaszcza puder, ponieważ to on znajduje się na pierwszym planie. W niniejszym artykule zostaną przedstawione kluczowe kryteria, które pozwolą nam kupić najlepszy możliwy produkt tego typu. 

Najważniejszy jest rodzaj cery

Puder występuje najczęściej w postaci sypkiego proszku (do wykonywania makijażu od podstaw), a nieco rzadziej w formie stałej, czyli w tzw. kamieniu (do drobnych poprawek w ciągu dnia). Wykorzystuje się go przeważnie do ostatecznego wykończenia oraz utrwalenia makijażu. Z tego względu koniecznie musi zgrywać się z podkładem, odcieniem skóry i jej rodzajem, bo w przeciwnym razie nasza twarz będzie wyglądała niczym maska.

Jeśli jesteśmy posiadaczkami cery tłustej albo mieszanej, wówczas optymalnym wyborem będzie puder matujący, odznaczający się znakomitym wchłanianiem nadmiaru sebum, a także sprawiający, że cera staje się matowa i lepiej utrzymuje na sobie pozostałe elementy tworzące makijaż. Taki produkt nie jest zalecany jedynie do stosowania pod oczy, gdyż ma tendencję do wysuszania bardzo delikatnej skóry wokół nich. Dlatego warto dodatkowo zainteresować się dedykowanym pudrem pod oczy o działaniu nawilżającym, rozświetlającym i utrwalającym korektor.

Z kolei do cery naczynkowej (skłonnej do czerwienienia się i podrażnień) doskonale nadaje się specjalnym puder z pigmentem żółtym, ewentualnie zielonym, który skutecznie zamaskuje oraz wyrówna koloryt. Jeśli chodzi o odcień omawianego produktu kosmetycznego, to musi być on oczywiście dopasowany do koloru cery i podkładu. Zaleca się zawsze wybieranie wersji o ton jaśniejszej od tych dwóch elementów. Pamiętajmy, aby testować kolor w świetle dziennym – najlepiej na żuchwie, a nigdy na nadgarstku.

Zostaw komentarz

jeden + 17 =