Jak wygląda praca leśniczego? Jaki sprzęt jest niezbędny do pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leśniczy otacza opieką powierzoną mu część lasu. Do jego głównych zadań należy przede wszystkim ochrona znajdujących się w nim roślin oraz zwierząt. Zajmuje się także tym, aby las był zawsze w dobrej kondycji. Oprócz niezbędnej wiedzy oraz umiejętności musi być on wyposażony również w odpowiedni sprzęt, który ułatwi mu pracę.

Jak wygląda praca leśniczego? 

Sprzęt leśniczego nie tylko musi ułatwić mu wykonywanie codziennych zadań, ale również zapewniać bezpieczeństwo. Do obróbki drewna oraz usuwania chorych egzemplarzy niezbędna jest siekiera oraz piły. Powinien on posiadać również markery i farby służące do znaczenia drzew. Bardzo istotnym gadżetem jest także ostry nóż, za pomocą którego można usunąć krzaki, przeciąć liny itd. Do tego, aby szybko przemieścić się w inny obszar lasu, zwłaszcza jeśli zajmuje on spore powierzchnie, niezbędny jest samochód terenowy. Do obserwacji zwierzyny i patrolowania całego obszaru przyda się z pewnością dobrej jakości lornetka. Z kolei w nocy przydatne będą noktowizory, które działają nawet w trudnych warunkach, gdy jest zupełnie ciemno. Nowoczesnymi akcesoriami są także fotopułapki, które uruchamiają się po wykryciu ruchu i służą do obserwacji przyrody lub ochrony mienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego należy systematycznie sprawdzać bezpieczeństwo konstrukcji – jak to robić?
Dlaczego należy systematycznie sprawdzać bezpieczeństwo konstrukcji – jak to robić?
W ostatnim czasie w budownictwie coraz częściej odchodzi się od stawiania tradycyjnych budowli murowanych, na rzecz lekkich konstrukcji stalowych. Stal […]
Wygoda w modzie
Wygoda w modzie
Nie sztuką jest ubrać się w wysokie szpilki i obcisłą sukienkę, lecz czuć się w nich swobodnie. Od naszego komfortu […]
Nagła usterka pojazdu – co zrobić?
Nagła usterka pojazdu – co zrobić?
Taka sytuacja zdarzyła się chyba każdemu kierowcy – awaria w drodze do pracy lub w czasie podróży po zakupy. Jedno […]
Ostatnie wpisy
Polecamy