Co wpływa na charakter pomieszczenia?

By dobrze czuć się w danym pokoju w swoim domu czy mieszkaniu, warto nadać mu odpowiedni charakter. Jak to jednak uczynić?

Kolor ścian i dekoracje

Szczególnie ważny w domu jest dobór kolorów ścian, co często odzwierciedla też w dużej mierze osobowość samego właściciela. Osoby nastawione optymistycznie i chcące wprowadzić do miejsca zamieszkania odpowiednią energię, sięgają po kolorowe ściany, często wręcz w jaskrawych odcieniach. Inni decydują się z kolei na stonowanie i elegancję białych lub kremowych wnętrz. Odpowiedniego charakteru nadają pomieszczeniu także dekoracje, w tym ozdoby takie jak obrazy czy rzeźby, ale także rośliny, w tym w szczególności kwiaty. Te wprowadzają do pokoju pewne odświeżenie i wzbogacają też oczywiście walory estetyczne.

Umeblowanie

O obliczu wnętrza w dużej mierze decydują meble, które mogą mieć zarówno charakter dekoracyjny, jak i czysto funkcjonalny. Dobrze jest jednak połączyć te dwie cechy, dzięki czemu pokój będzie się zarówno dobrze prezentował, a także pozwoli na komfortowe z niego korzystanie. W salonie na pewno sprawdzą się takie elementy jak ławy pokojowe czy specjalna szafka, na której można umieścić telewizor, ozdoby oraz przedmioty, które chcemy mieć pod ręką w pokoju dziennym. Jeżeli metraż na to pozwala, można też wstawić meblościankę nowoczesną. W sypialni z kolei nie może zabraknąć stoliczków nocnych oraz wygodnego łóżka. Przy doborze umeblowania warto kierować się tym, by poszczególne elementy do siebie pasowały i w oczach domowników oraz gości tworzyły jeden, spójny obraz, który dopełniony zostanie odpowiednimi dekoracjami.

Zostaw komentarz

1 × jeden =