Buty, które chronią przed wodą i zimnem

Niezależnie czy uprawiamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, czy poruszamy się w terenie zabudowanym, to ważna jest ochrona stopy przed warunkami atmosferycznymi. Izolacja skóry od otoczenia jest podstawowym wymaganiem stawianym dla obuwia.

Warto zadbać, aby ten element garderoby spełniał nasze oczekiwania i pozwalał na długie przebywanie na zewnątrz bez uczucia dyskomfortu. Podczas deszczu konstrukcja obuwia zabezpiecza przed dostawaniem się wody do środka. Specjalne szwy i skonstruowana podeszwa zapobiegają zamoczeniu stóp. Wyższy protektor, jaki posiadają buty męskie timberland, zwiększa dodatkowo przyczepność do podłoża. Niezależnie od pogody woda znajdująca się pod różnymi postaciami musi być odizolowana od butów użytkownika. W zimie dodatkowo ważne są różnice temperatur występujące w otoczeniu. Zwiększona warstwa izolacyjna dodatkowo chroni przed wychłodzeniem.

 

Wygląd a ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

 

Producenci wprowadzają również modele dla kobiet takie jak buty damskie timberland. Inna stylistyka musi jednakowo chronić przed wodą i chłodem. Stąd potrzeba zastosowania trwałych i szczelnych materiałów zewnętrznych. W procesie projektowania muszą być zaplanowane takie rozwiązania, aby zwiększyć poziom ochrony przed zimnem i woda, a dodatkowo pozwolić na ochronę stawów użytkownika w obrębie stopy. Tak wytworzone obuwie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób aktywnych lub poruszających się w terenie trudnym. Zapewniony zostanie komfort użytkowania przez podniesienie stopnia ochrony termicznej.

Zostaw komentarz

pięć − 3 =