Wszechstronne zastosowania nowoczesnych drukarek

Dynamiczny rozwój technologiczny nie ominął również świata drukarek. Dawno minęły czasy, gdy jedyny podział, jaki istniał w tej kategorii, dotyczył możliwości lub braku możliwości druku w kolorze. Na nikim obecnie nie robi również wrażenia możliwość druku laserowego, który kiedyś był synonimem jakości i dużej wydajności. Pod pojęciem drukarki, kryje się obecnie wiele kategorii sprzętu o różnym zastosowaniu i parametrach. Począwszy od zwykłych drukarek atramentowych, poprzez nowoczesne drukarki laserowe, drukarki wielofunkcyjne oraz wielkoformatowe. Istnieją również drukarki umożliwiające druk na niestandardowych materiałach oraz drukarki 3D, których zastosowanie wychodzi poza tradycyjnie rozumiany druk, idąc raczej w kierunku zindywidualizowanej produkcji. Odrębną grupę stanowią drukarki wykorzystywane w punktach handlowych, produkcji i magazynowaniu.

Jak funkcje oferuje ta ostatnia grupa?

W przypadku drukarek znajdujących zastosowanie w produkcji, magazynowaniu i handlu dominującą pozycję zajmuje drukarka etykiet samoprzylepnych. Znacznie ułatwia i przyspiesza ona proces etykietowania we wszystkich wymienionych dziedzinach. Innym rodzajem sprzętu znajdującym zastosowanie w tych sektorach są drukarki kart plastikowych.

Drukarki etykiet samoprzylepnych występują w wersjach stacjonarnych oraz mobilnych. Praca na drukarkach mobilnych jest pozbawiona ograniczeń dotyczących przemieszczania się. Sprzęt tego typu posiada niewielkie rozmiary i wagę, dzięki czemu charakteryzuje się dużą wygodą użytkowania.

Zostaw komentarz

2 × 2 =