Zakres usług firm spedycyjnych

Spedycja to działalność usługowa polegająca przede wszystkim na kompleksowym organizowaniu przewozu rozmaitych towarów. Wykonywane są tutaj również inne, bezpośrednio związane z tym zaawansowanym procesem czynności. To właśnie one odróżniają omawianą dziedzinę od zwykłego transportu, którego celem jest po prostu skuteczne przemieszczenie danego ładunku z punktu A do wyznaczonego punktu B. Jeśli zależy nam na skorzystaniu z profesjonalnej spedycji, powinniśmy koniecznie zainteresować się ofertą ten szczecińskiej firmy: http://www.hartwig.szczecin.pl.

Wiele zależy od potrzeb konkretnego klienta

Spedycja dzieli się na samochodową, lotniczą, morską oraz kolejową. Najpopularniejsza jest oczywiście ta pierwsza, która opiera się na organizacji transportu z wykorzystaniem nowoczesnych aut ciężarowych, busów i innych pojazdów dostawczych. Kluczowym zadaniem każdej firmy działającej w tej branży jest oczywiście przyjęcie zlecenia, a następnie wyszukanie właściwego przewoźnika, który w pełni bezpiecznie i jak najkrótszą trasą przetransportuje dany towar w konkretne miejsce w kraju albo za granicą. Kolejne istotne działania to załatwienie wszelkich niezbędnych kwestii formalnych, a także przygotowanie stosownych dokumentów dotyczących przesyłki.

Pozostałe najważniejsze elementy wchodzące w zakres usług podmiotów spedycyjnych:

– gruntowne zabezpieczenie ładunku przed wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi

– w razie potrzeby zorganizowanie przestrzeni magazynowej do okresowego przechowania towaru

– realizacja czynności związanych z odprawą celną

– załatwienie dobrego ubezpieczenia (idealnie dostosowanego do rodzaju przesyłki)

– ścisłe kontrolowanie procesu przewozu na każdym jego etapie

– księgowanie, uwzględnianie reklamacji itp.

–  fachowe doradztwo 

    zawieranie umów z kontrahentami

Przed wyborem określonej firmy spedycyjnej każdy klient powinien zweryfikować, czy ma ona odpowiednie doświadczenie na rynku, a ponadto czy zapewnia wystarczająco sprawną komunikację oraz posiada profesjonalną licencję.

Zostaw komentarz

osiemnaście − czternaście =