W jakich miejscach znaleźć można dyfuzory napowietrzające?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dyfuzory napowietrzające drobnopęcherzykowe służą do napowietrzania. Możemy je podzielić na dyfuzory talerzowe – także nazywane dyskowymi, jak i również rurowe. Dzieli się je ze względu na ich kształt. Stosujemy je do napowietrzania zarówno ścieków, jak i wody.

Dyfuzory napowietrzające charakteryzują się bardzo dużą żywotnością oraz niskimi kosztami montażu, zakupu, jak i samej eksploatacji. Tego rodzaju dyfuzory stosowane mogą być zarówno do pracy ciągłej, jak i przerywanej. Możemy je wykorzystywać do drobnopęcherzykowego napowietrzania w różnego rodzaju oczyszczalniach między innymi: komunalnych, przydomowych, stawach rybnych, oczkach wodnych lub stacjach uzdatniania wody.

Na rynku istnieje szeroki i bogaty wybór dostępnych modeli dyfuzorów. Jeżeli potrzebujemy tego typu sprzętu, to warto zajrzeć na stronę http://stagum-eko.pl/oferta/dyfuzory-rurowe/. Jest również możliwość, aby łączyć je w systemy napowietrzania. Mogą one wówczas działać w dużym zakresie, jeżeli chodzi o wydajność, zaczynając od małych basenów na karpie, zbiorników na ryby, oczyszczalni przydomowych, ogrodowych oczek wodnych, a kończąc na dużych obiektach takiego typu jak przemysłowe czy to komunalne oczyszczalnie ścieków, stawy hodowlane, duże stacje uzdatniania wody lub zbiorniki wodne.

Materiały dyfuzorów

Rękawy dyfuzorów drobnopęcherzykowych wykonywane są z różnorodnych materiałów. Przy napowietrzaniu ścieków sprawdza się świetnie kilka rodzajów substancji żywico-pochodnych. Najpopularniejszym materiałem jest EPDM. Przez okres ostatnich lat ten materiał testowany był w różnych wersjach w przemysłowych, jak i miejskich oczyszczalniach ścieków i sprawdził się tam znakomicie.

Dyfuzorów silikonowych zaleca się stosować w oczyszczalniach przemysłowych, gdzie olej, tłuszcz, a także węglowodory aromatyczne sprawiają najwięcej kłopotów i problemów, a materiał EPDM wówczas koroduje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie pasują lampy stojące?
Gdzie pasują lampy stojące?
W tych miejscach warto je postawić Lampy stojące to takie przedmioty, które odnajdują swoje zastosowanie w wielu różnorodnych miejscach. Tak […]
Jak przygotować się do uprawiania Stand Up Paddle
Jak przygotować się do uprawiania Stand Up Paddle
Stand Up Paddle (SUP) to nowa dyscyplina sportowa, która polega na pływaniu na desce, podobnej do surfingowej, stojąc. Z pozoru […]
Prowadzenie firmy – czy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy aut?
Coraz więcej przedsiębiorstw funkcjonujących na polskim rynku decyduje się na wynajęcie floty pojazdów. Jest to świetna alternatywa zwłaszcza dla klasycznego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy