W jakich miejscach znaleźć można dyfuzory napowietrzające?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dyfuzory napowietrzające drobnopęcherzykowe służą do napowietrzania. Możemy je podzielić na dyfuzory talerzowe – także nazywane dyskowymi, jak i również rurowe. Dzieli się je ze względu na ich kształt. Stosujemy je do napowietrzania zarówno ścieków, jak i wody.

Dyfuzory napowietrzające charakteryzują się bardzo dużą żywotnością oraz niskimi kosztami montażu, zakupu, jak i samej eksploatacji. Tego rodzaju dyfuzory stosowane mogą być zarówno do pracy ciągłej, jak i przerywanej. Możemy je wykorzystywać do drobnopęcherzykowego napowietrzania w różnego rodzaju oczyszczalniach między innymi: komunalnych, przydomowych, stawach rybnych, oczkach wodnych lub stacjach uzdatniania wody.

Na rynku istnieje szeroki i bogaty wybór dostępnych modeli dyfuzorów. Jeżeli potrzebujemy tego typu sprzętu, to warto zajrzeć na stronę http://stagum-eko.pl/oferta/dyfuzory-rurowe/. Jest również możliwość, aby łączyć je w systemy napowietrzania. Mogą one wówczas działać w dużym zakresie, jeżeli chodzi o wydajność, zaczynając od małych basenów na karpie, zbiorników na ryby, oczyszczalni przydomowych, ogrodowych oczek wodnych, a kończąc na dużych obiektach takiego typu jak przemysłowe czy to komunalne oczyszczalnie ścieków, stawy hodowlane, duże stacje uzdatniania wody lub zbiorniki wodne.

Materiały dyfuzorów

Rękawy dyfuzorów drobnopęcherzykowych wykonywane są z różnorodnych materiałów. Przy napowietrzaniu ścieków sprawdza się świetnie kilka rodzajów substancji żywico-pochodnych. Najpopularniejszym materiałem jest EPDM. Przez okres ostatnich lat ten materiał testowany był w różnych wersjach w przemysłowych, jak i miejskich oczyszczalniach ścieków i sprawdził się tam znakomicie.

Dyfuzorów silikonowych zaleca się stosować w oczyszczalniach przemysłowych, gdzie olej, tłuszcz, a także węglowodory aromatyczne sprawiają najwięcej kłopotów i problemów, a materiał EPDM wówczas koroduje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie typy elektronarzędzi można wyróżnić na rynku?
Jakie typy elektronarzędzi można wyróżnić na rynku?
Elektronarzędzia to urządzenia, które zasilane są za pomocą prądu elektrycznego, obecnie coraz częściej mają też zasilanie akumulatorowe. Znajdują zastosowanie w […]
Klasyczne czy nowoczesne – jakie zaproszenia wybrać?
Klasyczne czy nowoczesne – jakie zaproszenia wybrać?
Przed ślubem będą nam potrzebne eleganckie zaproszenia ślubne. Możemy wybrać spośród wielu pięknych zaproszeń w różnym stylu. Zanim wybierzemy te […]
Jak stworzyć użyteczny i nowoczesny salon?
Jak stworzyć użyteczny i nowoczesny salon?
Salon to jeden z ważniejszych pomieszczeń w całym domu. To właśnie tutaj gromadzi się cała rodzina, oglądając wspólnie telewizję lub […]
Ostatnie wpisy
Polecamy