Jakimi typami spraw zajmuje się prawnik?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszystkie sprawy prawne są różne i nie ma czegoś takiego jak „standardowa” sprawa. Jednak istnieje kilka podstawowych rodzajów spraw prawnych, które prawnicy często obsługują. Należą do nich:

Sprawy cywilne 

Są to spory pomiędzy prywatnymi stronami, gdzie kwestia nie ma charakteru karnego i rząd nie jest zaangażowany. Sprawa cywilna może być wniesiona do sądu poprzez złożenie pozwu przeciwko innej osobie lub organizacji, która rzekomo naruszyła Twoje prawa. Sprawy cywilne mogą być również rozstrzygane poza sądem w drodze negocjacji lub mediacji.

Sprawy karne 

Są to spory pomiędzy stronami prywatnymi, gdzie kwestia ma charakter karny i obejmuje zarzuty niewłaściwego postępowania jednej strony wobec drugiej. Sprawy karne są ścigane przez rząd stanowy lub federalny za pośrednictwem prokuratorów generalnych lub okręgowych.

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego 

Kategoria ta obejmuje rozwody, opiekę nad dziećmi i ich odwiedzanie, alimenty i alimenty (wsparcie dla małżonków). Sprawy z zakresu prawa rodzinnego często dotyczą złożonych kwestii, takich jak ustalenie, kto będzie miał główną opiekę nad dziećmi, ile czasu każdy rodzic będzie spędzać z tymi dziećmi, ile pieniędzy będzie płacone na utrzymanie dzieci i wsparcie dla małżonków (alimenty), a co dzieje się, gdy jeden z rodziców umiera.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług, to koniecznie sprawdź witrynę internetową, aby poznać wszystkie szczegóły: https://kancelaria-ppz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetologia estetyczna – na jakie zabiegi warto pójść?
Kosmetologia estetyczna daje możliwość skutecznego oraz bezpiecznego zadbania o urodę i zdrowie. Liczba i różnorodność dostępnych zabiegów pielęgnacyjnych i kosmetycznych […]
Pomysłowe rozwiązania, jakie można zastosować w swoim ogrodzie
Pomysłowe rozwiązania, jakie można zastosować w swoim ogrodzie
Dobrze zaprojektowany ogród może być miejscem niezwykłym – oazą spokoju, wypoczynku i kontaktu z naturą. Możliwości jest mnóstwo: uprawa drzew […]
Jak wybrać sukienkę na lato?
Jak wybrać sukienkę na lato?
Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Lato mobilizuje nas do częstszego wychodzenia z domu i spędzania czasu na świeżym powietrzu. […]
Ostatnie wpisy
Polecamy