Wybór wózka dla naszej pociechy – jak się w tym nie pogubić?

Przygotowywanie wyprawki dziecka to bardzo trudna sprawa, która wymaga wielu przemyśleń i często wielogodzinnego poszukiwania interesujących nas informacji. Zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu maluszkowi bezpieczeństwa i komfortu, dlatego te decyzje bywają niejednokrotnie tak trudne. Wiedzą o tym ci, którzy zastanawiali się nad zakupem odpowiedniego wózka. Zatem, co wziąć pod uwagę, by nie zwariować i dokonać właściwej decyzji? Oto krótki poradnik.

ABC młodego rodzica

Decydując się na pierwszy wózek dla dziecka, trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę kilka czynników, z których najważniejszy to oczywiście bezpieczeństwo potwierdzone stosownymi certyfikatami oraz gwarancją jakości. Wszystkie te elementy posiadają wózki stokke. Jeśli natomiast chodzi o rozłożenie tej decyzji na czynniki pierwsze, to warto rozważyć poniższe aspekty:

  • gondola. Czy powinna być wyciągana, czy stacjonarna? Co z wielkością? Wszystko zależy na ile czasu przewidujemy użytkowanie tego sprzętu. Średnie wymiary u rodzimych producentów wynoszą najczęściej 75- 80 centymetrów.
  • koła. Dobrze, kiedy przednie są skrętne i dodatkowo posiadają blokady. Klasyczne nie mają takich udogodnień, za to wykazują lepszą amortyzację,
  • waga wózka. Im lżejszy wózek Mutsy, tym wygodniej go przenosić i przesuwać,
  • wielkość wózka po złożeniu. Ma to duże znaczenie i wymiary powinny odpowiadać wielkości bagażnika,
  • dodatkowe akcesoria takie jak: parasolki, osłonki, torby czy schowki.

Podsumowując, wózek powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny dla maluszka, a dopiero później spełniać nasze oczekiwania i być praktycznym sprzętem.

Zostaw komentarz

szesnaście − piętnaście =