Jakim obróbkom można poddać szkło?

Szkło jest materiałem wykorzystywanym do wielu celów. Najczęściej używa się go do produkcji drzwi, balustrad, elementów mebli, a także kuchennych paneli ściennych. Istnieje wiele rodzajów szkła, a każdy z nich ma inne właściwości oraz parametry. Może ono być także poddawane różnego rodzajom obróbkom, dzięki którym nadaje się tafli pożądane cechy.

Na czym polega obrabianie szkła?

Można je poddać fazowaniu. Ta metoda obróbki świetnie sprawdza się w przypadku każdego rodzaju szkła. Podczas tego procesu powstaje załamanie powierzchni, co daje niepowtarzalny efekt wizualny i stylowy wygląd. Zazwyczaj fazowanie wykorzystuje się wytwarzania szklanych elementów dekoracyjnych. Innym sposobem obróbki jest szlifowanie. Polega ono na przygotowaniu krawędzi szkła w taki sposób, aby pozbyć się z nich nierówności. Brzegi mogą zostać wykończone na różne sposoby, w zależności od potrzeb.

Szkło może również zostać poddane lakierowaniu. Pokrywa się je specjalnym lakierem i dodatkowo zabezpiecza powierzchnię utwardzaczem. Tak obrobione tafle stosuje się przede wszystkim jako efektowne panele dekoracyjne, które można zamontować w kuchni lub łazience. Obróbka szkła może także polegać na jego grawerowaniu, nazywanym również rytowaniem. Przy wykorzystaniu odpowiedniej maszyny, najczęściej lasera na jego powierzchni wypala się dowolny napis lub obrazek. Metoda ta obecnie stosowana jest najczęściej przy tworzeniu szklanych pamiątek lub personalizowanych prezentów. Grawer na szklanym przedmiocie jest świetnym pomysłem na upamiętnienie ważnego wydarzenia.

Zostaw komentarz

pięć × pięć =