Wybieramy spodnie motocrossowe – na co zwracać uwagę?

Jazda każdym motocyklem, a szczególnie crossowym może być okazją do przeżycia ogromnym emocji i niezapomnianych wrażeń. Zanim jednak wsiądziemy na niego pierwszy raz, należy szczególnie rozważyć kwestię własnego bezpieczeństwa. Chodzi tutaj nie tylko o technikę jazdy i ewentualne niebezpieczeństwa na drodze, ponieważ te pierwsze z czasem można wyćwiczyć, a przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek, można wielu trudności uniknąć. Sprawą nadrzędną są natomiast ubrania dla wszystkich użytkowników motocykli. Po pierwsze kask, kurtka i obuwie, a później cała reszta. Poniżej przyjrzymy się temu, jakie spodnie będą najlepsze dla dorosłych, jak i spodnie motocross fox dla dzieci.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Biorąc pod uwagę spodnie na motocykle, warto brać pod uwagę dwie kwestie: trwałość oraz wygodę. O ile ciężko ocenić te parametry przeglądając strony w internecie lub bezpośrednio poszczególne modele na wieszaku, o tyle rady innych motocyklistów mogą być bardzo przydatne.

Na początek warto zwrócić uwagę na materiał, jakim jest wykończona wewnętrzna strona kolan. Najlepiej, kiedy jest to skóra, ponieważ łatwiej jest wtedy utrzymać za ich pomocą motocykl. Z kolei estetykę większości motocyklowych spodni zwiększa się poprzez gumowe wstawki. W tym wypadku warto zaobserwować czy są one przyszyte, czy przyklejone. Te drugie po prostu odpadną po kilku praniach. W kolejnych krokach należy zwracać uwagę na obwód pasa. Model powinien być nieco krótszy, ponieważ wpływa to na komfort noszenia butów. Przykładowy model znajduje się tutaj: http://www.rabittsport.pl/pl/c/-SPODNIE/2063.

Zostaw komentarz

10 − 10 =