Sposoby na legalne pozbycie się zniszczonego auta

W naszym kraju bardzo wiele osób posiada zniszczone, nienadające się już do dalszej eksploatacji samochody osobowe. W takiej sytuacji warto jak najszybciej pozbyć się pojazdu, aby niepotrzebnie nie zagracał podwórka lub garażu. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście oddanie go na złom, gdzie zostanie całkowicie skasowany – zgodnie z obowiązującym prawem, czyli w pełni legalnie. Jeśli interesuje nas taka usługa jak złomowanie aut w Szczecinie od wielu lat działa godna polecenia stacja demontażu.

Gwarancja braku ryzyka poniesienia konsekwencji prawnych

Według przepisów prawa każdy samochód musi posiadać ważne ubezpieczenie OC – bez względu na stan techniczny. Jeśli zatem pozostawimy wrak, a jednocześnie nie będziemy opłacać za niego stosownych składek, wówczas musimy się liczyć ze sporą karą finansową. Wynosi ona nawet do 5200 zł w przypadku pojazdów z nieważnym OC powyżej 14 dni. Z tego powodu rozsądnym rozwiązaniem jest zezłomowanie maszyny w profesjonalnym punkcie kasacji, który ma właściwe uprawniania do wykonywania tej czynności. Wystarczy jedynie dowieźć wrak na miejsce i zabrać ze sobą dowód tożsamości (np. osobisty), dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz opcjonalnie umowę kupna sprzedaży.

Po zakończeniu całego procesu otrzymamy zaświadczenie o demontażu i unieważnienie dowodu rejestracyjnego, czyli podstawowe dokumenty pozwalające na szybkie wyrejestrowanie auta w wydziale komunikacji. Alternatywnym sposobem na skuteczne i legalne pozbycie się wraku jest jego sprzedaż do skupu, gdzie zostanie uczciwie wyceniony. Jeśli interesuje nas rzetelny skup aut w Szczecinie taki punkt działa z sukcesami od kilku lat.

Zostaw komentarz

12 − dziesięć =