Winyle – nowe czy używane?

Płyty winylowe wracają do łask. Ten oldschoolowy sposób słuchania muzyki ma swój unikalny, niepowtarzalny klimat. Coraz więcej osób interesuje się więc możliwością zakupu winyli. I nieraz stają przed poważnym dylematem – nowe, czy używane? Jakie płyty będą lepsze?

Nie musisz wybierać!

Niektórych winyli nie dostaniemy już w wersji nieużywanej. Jeżeli więc zależy nam na klasykach lub polujemy na jakąś konkretną płytę z dawnych lat, zainteresujmy się miejscami, w których sprzedawane są używane płyty winylowe. Używane winyle można znaleźć w antykwariatach, sklepach ze starociami, na pchlich targach i w sklepach internetowych, takich jak np. https://music-space.pl/plyty-winylowe-uzywane.

Jeśli jednak słuchasz głównie popularnych i znanych zespołów lub współczesnych wykonawców muzyki popularnej, bez problemu powinieneś znaleźć interesujące cię nowe, nieużywane winyle. Wówczas warto odwiedzić sklep z płytami winylowymi lub księgarnie. Również sklepy i salony muzyczne często mają winyle w swojej ofercie.

Prawdziwy miłośnik dobrej muzyki i płyt winylowych prawdopodobnie będzie posiadał kolekcję, w której znajdą się zarówno egzemplarze używane, jak i te zupełnie nowe. Warto jednak pamiętać, że kupując płyty używane, musimy sprawdzić ich stan. Najlepiej byłoby odtworzyć płytę winylową przed zakupem. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Wówczas należy dokładnie obejrzeć interesujący nas przedmiot, sprawdzając, czy nie ma na nim żadnych rys ani uszkodzeń. W ten sposób unikniemy nietrafionego zakupu, który nie spełni naszych oczekiwań.

Zostaw komentarz

5 + 12 =