Kemping – Jak się za to zabrać?

Kemping to zabawna i niedroga opcja na wakacje, zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Niezależnie od tego, czy zmierzasz na plażę, czy w góry, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać podczas planowania następnej podróży na kemping:

Wskazówki

  1. Upewnij się, że wszyscy czują się komfortowo z myślą o spaniu na zewnątrz. Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do spania we własnym łóżku w domu, spanie na zewnątrz może być zupełnie inne. Wiele kempingów posiada domki lub jurty, które można wynająć. Można również wynająć kampera. Kamper do wynajęcia może być dobrym wyborem dla rodzin, które chcą więcej udogodnień niż namioty, takich jak klimatyzacja i prysznice.
  2. Planuj posiłki z wyprzedzeniem, przynosząc niepsujące się produkty, które nie wymagają sprzętu kuchennego ani przyborów (np. kanapki z masłem orzechowym). Jeśli chcesz mieć świeże owoce lub warzywa, rozważ zapakowanie ich w torby, które można wyprać po użyciu i ponownie wykorzystać do innych celów podczas podróży.
  3. Zabierz ze sobą dużo kremu z filtrem – nawet jeśli nie wybierasz się w słoneczne miejsce! Promienie słoneczne nadal mogą docierać przez chmury, zwłaszcza na dużych wysokościach, gdzie jest mniejsza filtracja atmosferyczna promieni UV z kosmosu. Oparzenia słoneczne są bolesne i niebezpieczne, ponieważ zwiększają ryzyko zachorowania na czerniaka (raka skóry), więc stosuj krem z filtrem przez cały czas pobytu na słońcu.
  4. Latarka lub czołówka. Łatwo jest się zgubić w nocy, gdy jest ciemno na zewnątrz, więc ważne jest, aby mieć źródło światła, które może pomóc poprowadzić drogę powrotną w razie potrzeby. Latarka czołowa jest najlepsza, ponieważ uwalnia ręce, dzięki czemu można robić inne rzeczy, takie jak gotowanie obiadu lub rozstawianie obozu.

 

Zostaw komentarz

12 − 2 =