Co warto ze sobą zabrać na spływ kajakowy?

Kiedy wybierasz się na spływ kajakowy, są pewne rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą. Te przedmioty sprawią, że Twoja podróż będzie przyjemniejsza i zapewni Ci bezpieczeństwo.

Sprzęt kajakowy 

Obejmują one wiosła, kamizelki ratunkowe i PFD (osobiste urządzenia do pływania), a także inny sprzęt bezpieczeństwa, taki jak gwizdki, flary i apteczki.

Odzież

Planując podróż, upewnij się, że spakujesz następujące elementy odzieży: wodoodporną kurtkę i spodnie, ciepłą kurtkę, czapkę i rękawiczki; odzież przeciwdeszczową; suchą zmianę odzieży na czas po podróży; dodatkowe skarpety/bieliznę termoaktywną; środek odstraszający owady; krem przeciwsłoneczny; okulary przeciwsłoneczne/okulary lodowcowe; zestaw naprawczy do okularów przeciwsłonecznych (do naprawy poluzowanych śrub); aparat fotograficzny/kamerę wideo z akumulatorami/kartami pamięci; lornetkę.

Jedzenie

Będziesz potrzebował przekąsek, gdy dopadnie Cię głód między posiłkami – zaopatrz się w batoniki, rodzynki, orzechy lub krakersy. Jeśli będziesz nocować na kempingu, rozważ dodanie żywności w puszkach, takiej jak tuńczyk czy rosół z kurczakiem. Nie zapomnij o napojach – zabierz ze sobą wodę butelkowaną oraz inne napoje, takie jak napoje sportowe lub bezalkoholowe, jeśli chcesz.

Zostaw komentarz

11 + 9 =