Typy kopert, jakie mogą skutecznie zabezpieczyć naszą przesyłkę

W ofercie materiałów biurowych możemy znaleźć szeroki wybór kopert papierowych. Mogą różnić się między sobą nie tylko rozmiarem, ale też grubością papieru czy rodzajem zamknięcia. To właśnie te parametry decydują o ich ostatecznym przeznaczeniu. Zobaczmy, jakie typy kopert mogą pomóc nam w skutecznym zabezpieczeniu naszej przesyłki.

Jakie są rodzaje kopert?

Jednym z kryteriów, na podstawie którego możemy wyróżnić różne typy kopert, jest ich rozmiar. Wyróżniamy trzy standardowe formaty określane jako: A, B i C. Każdy z nich jest większy od poprzedniego. Dodatkowym wyznacznikiem są oznaczenia cyfrowe, które mówią o dokładnych wymiarach kopert. W ten sposób znajdziemy m.in. te w formatach A4, B5, C5. Innym parametrem jest rodzaj zamknięcia. Najczęściej spotykane to te klejone na mokro, samoklejące oraz samoklejące z paskiem. Ich wybór zależy w dużej mierze od naszej wygody – dwa ostatnie zapewniają szybkie przygotowanie korespondencji do wysyłki.

Istotnym kryterium podziału kopert, mogą być dodatkowe elementy. Może to być np. okienko, które pozwala na ograniczenie ilości pracy włożonej w adresowanie korespondencji. Odpowiednie złożenie dokumentu powoduje, że wszystkie dane adresata będą widoczne. Znajdziemy także koperty z nadrukiem, zwane także firmowymi. Posiada je każde większe przedsiębiorstwo, przez co stanowią jedną z form reklamy. Powszechnie używane są także koperty z folią bąbelkową, których wszechstronny wybór znajdziemy choćby na witrynie https://grembox.pl/pol_m_Koperty-_Koperty-babelkowe-B12-428.html. Jest to jeden ze skutecznych sposobów na zabezpieczenie zawartości naszej przesyłki.

Zostaw komentarz

cztery + trzynaście =