Szambo betonowe przy domu – dlaczego jest lepsze od plastikowego?

W przypadku braku możliwości podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji niezbędne jest wybranie alternatywnego sposobu na odprowadzanie ścieków. Najlepsze rozwiązanie to montaż obok domu bezodpływowego zbiornika wykonanego z betonu, który potocznie określa się mianem szamba. Co prawda na rynku są też dostępne konstrukcje plastikowe, ale posiadają one znacznie gorsze właściwości użytkowe. Wysokiej jakości szamba betonowe można znaleźć na https://www.probud.pl/produkty/szamba-betonowe/.

Ogromna wytrzymałość i stosunkowo niska cena to główne atuty

Bezodpływowy zbiornik betonowy na ścieki jest zdecydowanie bardziej rozsądnym wyborem od zbiornika plastikowego przede wszystkim dlatego, że odznacza się dużo lepszą solidnością wykonania oraz wyraźnie wyższą odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne i obciążenia, jak i szkodliwe działanie substancji zawartych w ekskrementach. Poza tym dzięki znacznie większej masie daje nam pewność, że nie grozi mu wypchnięcie na powierzchnię poprzez napór wód gruntowych – nawet wtedy, gdy jest całkowicie pusty.

Niewątpliwą przewagą zbiornika betonowego jest również niższa cena, która wynosi od 2500 zł do maksymalnie 4000 zł (łącznie z usługą przewozu i montażu). W przypadku plastikowego odpowiednika musimy się natomiast liczyć z wydatkiem na poziomie minimum 6000 zł, co biorąc pod uwagę gorsze parametry techniczne skutecznie odstrasza wielu potencjalnych nabywców. Dodajmy, że tak naprawdę jedyną wadą konstrukcji z betonu jest jej waga, wymuszająca konieczność skorzystania z zaawansowanego sprzętu budowlanego na etapie transportu oraz montażu (ciągnik z naczepą, podnośnik itp.).

Zostaw komentarz

4 − 3 =