Podatki – potrzebny zakres wiedzy dla firm

Każdy kto miał doświadczenie w prowadzeniu własnej firmy, wie jak zawiłe i nielogiczne bywa polskie prawo podatkowe. Najnowszym przykładem jest ogłoszony niedawno przez rząd projekt Nowego Ładu, z którego zrozumieniem mają problem nawet doświadczeni doradcy podatkowi. Nie ma możliwości, żeby poradzić sobie samemu z zawiłymi uregulowaniami fiskusa.

Skąd czerpać informacje na temat podatków ? 

W dużych przedsiębiorstwach większość aspektów z zakresu wiedzy podatkowej jest zabezpieczana przez kancelarie podatkowe.  Z reguły prezesi zdają się w pełni na wiedzę swoich doradców. Jeśli chodzi o małe firmy, to często zdarza się tak, że podstawowa wiedza podatkowa jest pozyskiwana na własną rękę, przy pomocy ogólnodostępnych źródeł. Bardzo pomocnym źródłem informacji może okazać się blog podatkowy, pod warunkiem, że jest prowadzony przez rzetelnych doradców. Warto skorzystać z takiej formy informacji, ponieważ przepisy publikowane w dziennikach ustaw przez Ministerstwo Finansów są zawiłe i niezrozumiałe.

Na co zwracać uwagę podczas szukania źródła informacji ?

Przede wszystkim należy posiłkować się stronami, które są prowadzone przez licencjonowanych doradców podatkowych. Jest to szczególnie ważne w tak istotnej kwestii jak rozliczenia finansowe. Szukając informacji o nowych regulacjach, trzeba sprawdzić, czy blog podatkowy jest aktualizowany na bieżąco, ponieważ nowe regulacje pojawiają się bardzo często i z zaskoczenia. Niestety polska polityka podatkowa, wciąż jest tak konstruowana, aby utrudnić życie podatnikowi.

Zostaw komentarz

piętnaście − piętnaście =