Jak przebiega transport morski?

Transport morski z roku na rok przybiera coraz bardziej powszechne formy. Zwany jest również transportem wodnym lub oceanicznym. Przebiegać może na długie, krótkie i średnie dystanse najczęściej przewożąc określony asortyment do handlu lub zajmując się przewozem ludności. Przez lata udało mu się rozwinąć wiele usług, które oferowane są do dzisiaj – w bardziej rozwiniętych i rozbudowanych opcjach.

Podstawowe usługi w transporcie morskim

Charakterystycznym postępowaniem w transporcie wodnym jest – w pełni zaplanowany i zorganizowany – przewóz wyłącznie drogą morską towarów. Trasa odbywa się z jednego portu do drugiego. Ten rodzaj transportowania produktów wybierany jest szczególnie, gdy zależy nam na jak najtańszym dostarczeniu dużych lub bardzo dużych ilości asortymentu.

Niskie koszty spowodowane są raczej długim czasem dostarczenia do miejsca docelowego. Transport wodny nie należy do najszybszych i bez względu na rodzaj użytego statku (kontenerowce, statki drobnicowe) posiada wyraźne limity. Jednakże, gdy czas nie jest dla nas istotną kwestią, transport wodny okaże się rozwiązaniem korzystnym.

Do podstawowych usług w transporcie wodnym zaliczamy: transport wodny klasyczny (możliwość przewożenia zróżnicowanych towarów; dedykowany krótkim dystansom), transport morski drobnicowy (regularny transport małych paczek, np: przesyłek kurierskich, listów, paczek), transport morski kontenerowy (ładunki przewożone w specjalistycznych kontenerach o różnych rozmiarach) czy transport morski masowcami (dostosowany do przewożenia towarów sypkich, niebezpiecznych chemikaliów oraz mrożonek). Istnieje wiele firm, które zajmują się przewozem produktów drogą morską. Ofertę jednej z nich można zobaczyć na http://mysped.pl/pl/strona-glowna/.

Zostaw komentarz

cztery + 3 =