Outsourcing IT – czy te usługi są opłacalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy, które zlecają swoje usługi IT zewnętrznym dostawcom, oszczędzają dużo pieniędzy i czasu. Powód jest prosty – nie muszą zatrudniać wewnętrznego zespołu ekspertów, którzy mogą zarządzać całą infrastrukturą IT.

Nie zajmujecie się IT? Dlatego przychodzimy z pomocą

Outsourcing specjalistów IT staje się bardzo popularnym trendem w branży IT. Pozwala firmom zaoszczędzić pieniądze i czas, jednocześnie skupiając się na swojej podstawowej działalności. Jednak nie wszystkie firmy są zadowolone z usług outsourcingowych. Niektóre z nich narzekają, że jest to zbyt kosztowne i ryzykowne. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – „Czy usługi outsourcingu IT są opłacalne?”

Główną zaletą outsourcingu jest to, że Twoja firma może skupić się na swojej działalności, podczas gdy outsourcing specjalistów IT zajmuje się potrzebami działalności. Nie musisz zatrudniać drogiego zespołu programistów ani wydawać mnóstwa pieniędzy na licencje na oprogramowanie, sprzęt komputerowy i inne aktywa cyfrowe. Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz sam utrzymywać tych zasobów – możesz je po prostu powierzyć OSP (outsourced provider).

Dlaczego decydujemy się na te usługi?

Oszczędność kosztów – udowodniono, że outsourcing specjalistów IT pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów operacyjnych w porównaniu do operacji wewnętrznych. Pozwala to firmom skupić się na swoich podstawowych kompetencjach przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych.

Outsourcing może być dobrym pomysłem pod warunkiem, że wybierzesz doświadczonego i rzetelnego dostawcę usług. Pozwoli Ci on skupić się na podstawowych kompetencjach, podczas gdy on zajmie się zadaniami niezwiązanymi z podstawową działalnością, takimi jak zarządzanie siecią, przechowywanie danych, wsparcie systemowe itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Panele fotowoltaiczne – jak zdobyć na nie pieniądze?
Panele fotowoltaiczne – jak zdobyć na nie pieniądze?
Odnawialne źródła energii, do których należą m.in. panele fotowoltaiczne, to doskonały sposób, by połączyć przysłowiowe przyjemne z pożytecznym, czyli korzyści […]
Krótki poradnik w tworzeniu iluminacji zewnętrznej
Krótki poradnik w tworzeniu iluminacji zewnętrznej
Kiedy lampy uliczne nie wystarczają, nie działają lub ich w ogóle brak, zachodzi potrzeba doświetlenia okolicy domu, jak i jego […]
Jak zaprojektować wymarzony domek letniskowy?
Jak zaprojektować wymarzony domek letniskowy?
Projekty domów letniskowych całorocznych, jak i sezonowych muszą spełniać określone kryteria. Wiele osób dokładnie wie, jak powinien wyglądać taki obiekt, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy