Outsourcing IT – czy te usługi są opłacalne?

Firmy, które zlecają swoje usługi IT zewnętrznym dostawcom, oszczędzają dużo pieniędzy i czasu. Powód jest prosty – nie muszą zatrudniać wewnętrznego zespołu ekspertów, którzy mogą zarządzać całą infrastrukturą IT.

Nie zajmujecie się IT? Dlatego przychodzimy z pomocą

Outsourcing specjalistów IT staje się bardzo popularnym trendem w branży IT. Pozwala firmom zaoszczędzić pieniądze i czas, jednocześnie skupiając się na swojej podstawowej działalności. Jednak nie wszystkie firmy są zadowolone z usług outsourcingowych. Niektóre z nich narzekają, że jest to zbyt kosztowne i ryzykowne. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – „Czy usługi outsourcingu IT są opłacalne?”

Główną zaletą outsourcingu jest to, że Twoja firma może skupić się na swojej działalności, podczas gdy outsourcing specjalistów IT zajmuje się potrzebami działalności. Nie musisz zatrudniać drogiego zespołu programistów ani wydawać mnóstwa pieniędzy na licencje na oprogramowanie, sprzęt komputerowy i inne aktywa cyfrowe. Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz sam utrzymywać tych zasobów – możesz je po prostu powierzyć OSP (outsourced provider).

Dlaczego decydujemy się na te usługi?

Oszczędność kosztów – udowodniono, że outsourcing specjalistów IT pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów operacyjnych w porównaniu do operacji wewnętrznych. Pozwala to firmom skupić się na swoich podstawowych kompetencjach przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych.

Outsourcing może być dobrym pomysłem pod warunkiem, że wybierzesz doświadczonego i rzetelnego dostawcę usług. Pozwoli Ci on skupić się na podstawowych kompetencjach, podczas gdy on zajmie się zadaniami niezwiązanymi z podstawową działalnością, takimi jak zarządzanie siecią, przechowywanie danych, wsparcie systemowe itp.

Zostaw komentarz

dwanaście + osiem =