Outsourcing IT – czy te usługi są opłacalne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Firmy, które zlecają swoje usługi IT zewnętrznym dostawcom, oszczędzają dużo pieniędzy i czasu. Powód jest prosty – nie muszą zatrudniać wewnętrznego zespołu ekspertów, którzy mogą zarządzać całą infrastrukturą IT.

Nie zajmujecie się IT? Dlatego przychodzimy z pomocą

Outsourcing specjalistów IT staje się bardzo popularnym trendem w branży IT. Pozwala firmom zaoszczędzić pieniądze i czas, jednocześnie skupiając się na swojej podstawowej działalności. Jednak nie wszystkie firmy są zadowolone z usług outsourcingowych. Niektóre z nich narzekają, że jest to zbyt kosztowne i ryzykowne. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – „Czy usługi outsourcingu IT są opłacalne?”

Główną zaletą outsourcingu jest to, że Twoja firma może skupić się na swojej działalności, podczas gdy outsourcing specjalistów IT zajmuje się potrzebami działalności. Nie musisz zatrudniać drogiego zespołu programistów ani wydawać mnóstwa pieniędzy na licencje na oprogramowanie, sprzęt komputerowy i inne aktywa cyfrowe. Kolejną korzyścią jest to, że nie musisz sam utrzymywać tych zasobów – możesz je po prostu powierzyć OSP (outsourced provider).

Dlaczego decydujemy się na te usługi?

Oszczędność kosztów – udowodniono, że outsourcing specjalistów IT pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów operacyjnych w porównaniu do operacji wewnętrznych. Pozwala to firmom skupić się na swoich podstawowych kompetencjach przy zachowaniu niższych kosztów operacyjnych.

Outsourcing może być dobrym pomysłem pod warunkiem, że wybierzesz doświadczonego i rzetelnego dostawcę usług. Pozwoli Ci on skupić się na podstawowych kompetencjach, podczas gdy on zajmie się zadaniami niezwiązanymi z podstawową działalnością, takimi jak zarządzanie siecią, przechowywanie danych, wsparcie systemowe itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W czym najlepiej przechowywać narzędzia?
W czym najlepiej przechowywać narzędzia?
Wiele osób posiada amatorski lub profesjonalny warsztat, w którym wykonuje czynności z zakresu majsterkowania, montażu oraz naprawy. Służą do tego […]
Jak rozpoznać dobre kalosze dziecięce?
Jak rozpoznać dobre kalosze dziecięce?
Tak jesienią, jak i zimą dziecięce nogi narażone są na szereg niebezpieczeństw. Jednym z nich jest przemoczenie często prowadzące do […]
Kiedy użycie folii bąbelkowej może okazać się niezbędne?
Kiedy użycie folii bąbelkowej może okazać się niezbędne?
Folia bąbelkowa znajduje zastosowanie w wielu branżach. Jej struktura sprawia, że jest ona świetnym zabezpieczeniem dla wielu przesyłek. Folia tego […]
Ostatnie wpisy
Polecamy