Czym się kierować przy wyborze łóżka?

Cena

Kryterium, od którego nie da się uciec, będzie na pewno cena. Oczywiście, nikt nie powinien kupować łóżka, na które go nie stać. Warto jednak mieć na uwadze, że łóżko to jedna z ostatnich rzeczy, na których należy oszczędzać. Siłą rzeczy korzysta się z niego codziennie i wpływa ono na jakość snu, co ma z kolei przełożenie na całą aktywność życiową.

Rozmiar

Łóżko powinno być odpowiednich rozmiarów. Można uznać, że im większe tym lepsze. Często jest się jednak ograniczonym wymiarami sypialni. Niezależnie od tego trzeba mieć świadomość, że łóżka nie dzielą się pod względem rozmiaru jedynie na jednoosobowe i dwuosobowe. Wymiary muszą uwzględniać wzrost i wagę osoby, która ma na danym łóżku spać.

Materac

To chyba najważniejszy element, z tego względu, że ciało człowieka bezpośredni kontakt ma jedynie z materacem. Nie należy brać pod uwagę jedynie osobistych preferencji, np. czy ktoś woli miękki czy twardy. O wiele ważniejsze powinny być zalecenia i przeciwwskazania zdrowotne. Jednym z istotnych kryteriów jest dopasowywanie się materaca do kształtu ciała, te twardsze mogą być pod tym względem nieodpowiednie dla osób o niższej masie ciała.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem meblowym Sofart.

Zostaw komentarz

16 − trzy =