Szumy a usypianie niemowlaka

Nieprzespane noce to utrapienie każdego świeżo upieczonego rodzica. Od zawsze poszukuje się skutecznych sposobów usypiania niemowlaków. Można skorzystać z tradycyjnych sposobów, ale obecnie dominują nowsze, ciekawsze sposoby niż kołyski.

Od kołysanki do suszarki.

Od zawsze usypiano dzieci, śpiewając im kołysanki. Delikatne, monotonne dźwięki ułatwiają maluchom zapadanie w sen i przy tym uspokajają zmęczonego rodzica. Najważniejsze w tej metodzie jest, aby były to piosenki jak najbardziej jednolite i spokojne. 

Na podobnej zasadzie działa usypianie za pomocą białych dźwięków, czyli równomiernych szumów. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod uspokojenia płaczącego malucha, sprawdzona przez pokolenia mam oraz lekarzy pediatrów. Biały szum można uzyskać między innymi, włączając suszarkę do włosów lub nagranie dostępne na https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-suszarki-do-wlosow. Należy pamiętać, aby nie umieszczać telefonu w łóżeczku, fale elektromagnetyczne wpływają negatywnie na rozwój dziecka.

Fenomen białego szumu.

Monotonny szum prawdopodobnie przypomina dziecku środowisko i warunki, jakie panowały w łonie matki. Dochodzące do malucha dźwięki są przytłumione, w postaci szumów. Prawdopodobnie dlatego biały szum uspokaja i usypia niemowlaki, przypominając mu bezpieczeństwo i komfort. 

Na rynku jest wiele specjalnych maskotek i urządzeń z nagranym jednostajnym dźwiękiem. Warto jednak wykorzystać urządzenia domowe, które bardzo skutecznie i przy tym niedrogo pomogą niewyspanym rodzicom. Oprócz wspomnianych suszarek do włosów może to być dźwięk okapu dostępny np. na https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-okapu lub szum wewnątrz samochodu.

Zostaw komentarz

15 + osiem =