Rozmowa kwalifikacyjna – co musisz o niej wiedzieć?

Rozmowa kwalifikacyjna jest pierwszym krokiem w procesie zatrudniania. To Twoja szansa na sprzedanie się potencjalnemu pracodawcy, wyjaśnienie, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do pracy i przekonanie go, że zatrudnienie Ciebie przyniesie korzyści jego firmie tak samo, jak Tobie. Może być nerwowa, ale dzięki przygotowaniu i praktyce, możesz się zrelaksować i dać z siebie wszystko.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

  • Wiedz, czego się spodziewać. Przeczytaj opis stanowiska i zbadaj firmę. Poznaj zakres wynagrodzenia, korzyści i kultury firmy tak, że gdy pytania pojawiają się podczas rozmowy, masz pojęcie, o co oni pytają.
  • Zbadaj firmę online, spójrz na ich strony w mediach społecznościowych, odwiedź ich stronę internetową i przeczytaj ostatnie artykuły informacyjne na ich temat.
  • Zbadaj siebie. Upewnij się, że wszystkie Twoje profesjonalne profile społecznościowe są aktualne. Sprawdź LinkedIn, gdzie znajdziesz darmowe narzędzie do tworzenia CV, a także Facebook, gdzie znajdziesz strony biznesowe, które mogą być pomocne w nawiązywaniu kontaktów lub nawet w znalezieniu pracy! Jeśli szukasz punktu xero Radom jest miastem, w którym znajduje się wyjątkowo dużo takich punktów.
  • Ustal, kto będzie prowadził z Tobą rozmowę kwalifikacyjną. Wiele firm wymienia wiele osób w harmonogramie rozmów kwalifikacyjnych, więc upewnij się, że wiesz, kto będzie obecny podczas każdej części procesu (telefoniczne badanie vs osobiście).
  • Pamiętaj, aby uśmiechać się, śmiać i być przyjaznym podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej, nawet jeśli nie masz na to ochoty. Jeśli po rozmowie kwalifikacyjnej zostanie Ci zaproponowane stanowisko, to dlatego, że rozmówca coś w Tobie polubił – utrzymaj więc to pozytywne nastawienie przez cały proces i nie zapomnij podziękować za rozważenie Twojej kandydatury!

Zostaw komentarz

9 − osiem =