Firma sprzątająca – Jak zacząć taki biznes?

Rozpoczęcie biznesu sprzątającego to świetny sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu. Możesz pracować tak dużo lub tak mało, jak chcesz, i nigdy nie będziesz musiał myśleć o planowaniu klientów lub marketingu swoich usług. Możesz oferować wiele usług wielu podmiotom. Przykład takiej firmy jest na następującej stronie internetowej: http://www.azlux.pl/oferta/osiedla_i_wspolnoty_mieszkaniowe. Jeśli kochasz sprzątanie i chcesz zarobić trochę dodatkowej gotówki na boku, rozpoczęcie firmy sprzątającej to świetny sposób. Oto kilka wskazówek, jak zacząć:

Załóż działalność gospodarczą

Zanim zaczniesz zarabiać pieniądze, musisz mieć działalność gospodarczą. Dowiedz się, jakie są przepisy w Twojej okolicy i zdobądź licencję na prowadzenie działalności gospodarczej. Następnie stwórz stronę internetową z informacjami o swojej firmie i usługach. Dołącz swoje dane kontaktowe, aby potencjalni klienci mogli łatwo się z Tobą skontaktować.

Zatrudnij pracowników

Jeśli dopiero zaczynasz, może być łatwiej zatrudnić pracowników niż zatrudniać podwykonawców lub niezależnych wykonawców (którzy będą wymagać oddzielnych umów). Pracownicy są objęci ubezpieczeniem od odszkodowań pracowniczych i ubezpieczeniem od bezrobocia, jeśli pracują w pełnym wymiarze czasu. Będziesz także mieć większą kontrolę nad ich godzinami pracy, stawką wynagrodzenia i potrzebami szkoleniowymi, podczas gdy podwykonawcy / niezależni wykonawcy często ustalają własne harmonogramy i pracują na własnym sprzęcie bez nadzoru.

Zostaw komentarz

dwadzieścia − 15 =