Wyjście z długów – jak to zrobić krok po kroku?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś w długach, łatwo jest się przytłoczyć. Jest tak wiele różnych rodzajów długów i tak wiele różnych sposobów na ich spłatę. Może być kuszące, aby po prostu zignorować problem, ale jeśli chcesz wyjść z długów raz na zawsze, potrzebujesz planu.

7 kroków

Oto 7 wskazówek, które mogą pomóc Ci przestać być przytłoczonym przez swoje długi i zacząć wychodzić z dołka:

  1. Stwórz budżet.
  2. W pierwszej kolejności zacznij spłacać swój najmniejszy dług.
  3. Płać więcej niż minimum za karty kredytowe lub pożyczki z wysokim oprocentowaniem.
  4. Nadaj priorytet spłacie wysokooprocentowanego zadłużenia na kartach kredytowych nad innymi rodzajami zadłużenia, takimi jak pożyczki osobiste lub studenckie.
  5. Nie korzystaj z zaliczek gotówkowych z kart kredytowych – to tylko pogorszy sprawę.
  6. Szukaj sposobów na ograniczenie wydatków, które nie wpłyną na jakość Twojego życia (np. pozbycie się telewizji kablowej).
  7. Rozważ konsolidację wielu długów w jeden kredyt z niższymi płatnościami – ale pamiętaj, że to prawdopodobnie zwiększy całkowity koszt pożyczania pieniędzy w czasie, ponieważ większość kredytów konsolidacyjnych ma wyższe oprocentowanie niż poszczególne długi, zanim zostały połączone w jedną dużą płatność każdego miesiąca.

Upadłość konsumencka

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, to jest jeszcze jedna opcja – upadłość konsumencka. Upadłość konsumencka to proces prawny, który pozwala na wyeliminowanie zadłużenia. Specjaliści ze strony: https://wyzerujdlugi.pl/ chętnie Ci z tym pomogą. Należy jednak wiedzieć, że upadłość konsumencka będzie miała negatywny wpływ na Twoją ocenę kredytową przez okres do 10 lat. Ponadto, upadłość konsumencka może uniemożliwić Ci uzyskanie niektórych rodzajów pożyczek w przyszłości (takich jak kredyty hipoteczne). Z tego powodu zaleca się korzystanie z upadłości konsumenckiej tylko w ostateczności, gdy wszystkie inne opcje zawiodły.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o stali zbrojeniowej
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o stali zbrojeniowej
Stal zbrojeniowa wykorzystywana jest do wzmacniania różnego rodzaju konstrukcji wykorzystywanych w budownictwie. Stal wykorzystywana w tym celu różni się od […]
Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja cery wrażliwej?
Jak powinna przebiegać prawidłowa pielęgnacja cery wrażliwej?
Płeć piękna przywiązuje ogromną wagę nie tylko do wyglądu ubrań, jakie kupuje i nosi, ale przede wszystkim do stanu swojej […]
Czym kierować się przy wyborze karmy dla szczeniaka?
Właściwe karmienie psa decyduje o jego zdrowiu i ogólnej kondycji. Karmy dla różnych psów różnią się więc składem i odpowiadają […]
Ostatnie wpisy
Polecamy