Co powinna mieć dobra stacja diagnostyczna?

Każdy właściciel samochodu z pewnością był na stacji diagnostycznej. To właśnie w tym miejscu wykonuje się przeglądy rejestracyjne pojazdów. Chcemy aby ten przegląd był wykonany profesjonalnie i z użyciem odpowiednich urządzeń. I tu dochodzimy do pytania jakich urządzeń używa się na stacjach diagnostycznych.

Jakich urządzeń używa się na stacjach?

Na stacjach diagnostycznych sprawdza się wiele różnych parametrów. Z tego powodu musi być tam nowoczesny i dokładny sprzęt. Linie diagnostyczne i podnośniki elektrohydrauliczne to urządzenia, które pomogą  obejrzeć zawieszenie, a także sprawdzić stan amortyzatorów, wahaczy i hamulców. Na stacjach diagnostycznych znajdują się również szarpaki do sprawdzania luzów w układzie zawieszenia, a także układzie kierowniczym.

Na wyposażeniu są również geometrie samochodowe, służące do ustawienia prawidłowego prowadzenia i zużycia opon w aucie. Kolejnym ważnym urządzeniem jest analizator spalin. Analizator służy do pomiaru jakości i ilości produktów spalania. Gdzie stacje diagnostyczne zakupują specjalistyczny sprzęt? Hurtownia motoryzacyjna w Bydgoszczy zaopatruje większość z nich.

Dodatkowe urządzenia na stacjach

Na stacjach kontroli pojazdów jest wiele innych urządzeń, takich jak opóźnieniomierze, wykrywacze nieszczelności czy przyrządy do pomiaru hałasu. Na wielu znajdują się testery zawieszenia, które pozwalają na imitacje drgań i zmierzenie zmian nacisku kół na drogę. Inny przydatne urządzenie to tester świateł podłączany do komputera. Dzięki pozycjonowaniu za pomocą lasera światła będą idealnie ustawione. Na stacjach można sprawdzić także haki i zaczepy, a nawet skontrolować stan przyczepki. Wiele tych specjalistycznych urządzeń oferuje też hurtownia w Poznaniu, której dane kontaktowe można znaleźć na https://autos.com.pl/pl/oddzialy/polska?miasto-polska=poznan

 

Zostaw komentarz

1 × pięć =