Wtryskiwacze samochodowe – co warto o nich wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wtryskiwacz to element silnika spalinowego, który rozpyla paliwo do komory spalania. To jeden z najważniejszych elementów nowoczesnego silnika, bez którego nie może on działać.

Z czego się składa?

Wtryskiwacz składa się z dyszy, iglicy i gniazda, główki zaworu i korpusu. Jego głównym zadaniem jest mieszanie paliwa z powietrzem przed wprowadzeniem go do komory spalania.

Mieszanka ta jest niezbędna do prawidłowego zapłonu benzyny w celu uzyskania maksymalnej mocy z danej objętości paliwa zużywanego przez silnik spalinowy.

Jakie są ich typy?

Wtryskiwacze dzielą się na dwa główne typy: wtrysk bezpośredni i wtrysk pośredni. We wtrysku bezpośrednim na każdy cylinder przypada tylko jeden wtryskiwacz (nie ma osobnych wtryskiwaczy dla każdego cylindra), natomiast we wtrysku pośrednim na każdy cylinder przypada kilka wtryskiwaczy (po jednym na każdy zawór dolotowy). Wtrysk pośredni stosowany jest od początku istnienia silników samochodowych, jednak w ostatnim czasie wtrysk bezpośredni zyskał na popularności ze względu na wysoką skuteczność w porównaniu z wtryskiem pośrednim przy niskich prędkościach obrotowych i dużych obciążeniach podczas pracy z silnikami Diesla.

Awaria

Wyciąganie wtryskiwaczy samochodowych to proces, który obejmuje usunięcie starych wtryskiwaczy z pojazdu i zastąpienie ich nowymi. Najlepiej jest to zrobić przez profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu pracy, ponieważ wiąże się to z użyciem specjalnych narzędzi i technik.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Odszkodowanie za odwołany lot – jakie formalności należy spełnić, aby je otrzymać?
Odszkodowanie za odwołany lot – jakie formalności należy spełnić, aby je otrzymać?
Choć samoloty należą do najbezpieczniejszych, pewnych i niezawodnych pod względem punktualności środków transportu, zdarzają się sytuacje, które powodują znaczne opóźnienia […]
Jakie rozwiązania IT dla biznesu można wyróżnić na rynku?
Jakie rozwiązania IT dla biznesu można wyróżnić na rynku?
Realizacja założeń biznesowych firmy to proces wymagający dokładności, rzetelności i umiejętności dążenia do celu. Pomocne w tej materii są różnego […]
Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w dzisiejszych czasach?
Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie w dzisiejszych czasach?
Stopa bezrobocia spada od czasu recesji, ale nadal jest niezwykle wysoka. W pierwszym kwartale tego roku oficjalna stopa bezrobocia wynosiła […]
Ostatnie wpisy
Polecamy