W jaki sposób przygotować się do biegania?

Bieganie to nie tylko wartościowe spędzanie czasu na dworze, ale również sporo korzyści dla zdrowia. Po pewnym czasie staje się przyjemne i odprężające, gdzie biegać można również ze znajomymi. Trzeba się jednak odpowiednio przygotować, co bywa problemem dla niedoświadczonych biegaczy. Jak zacząć swoją przygodę z bieganiem? 

Odpowiedni sprzęt do biegania

Zaletą biegania jest brak dużej ilości sprzętu, który ogranicza się w zasadzie do odzieży. Trzeba pamiętać o przewiewnej i odprowadzającej pot koszulce. Kluczowe są też wygodne spodenki, gdzie raczej odradza się bawełnę. Do wysiłku lepiej nadają się materiały syntetyczne w rodzaju poliestru. W zimę można skorzystać z długich nogawek, gdzie w przypadku pań sprawdzą się legginsy i getry ze strony https://www.runshop.pl/getry-damskie-biegania,c14.html. Trzeba pamiętać też butach z grubą podeszwą, która amortyzuje stopę przy szybkim biegu. 

Wyrobienie odpowiedniej techniki 

Wiele początkujących biegaczy nie ma odpowiedniej techniki, przez co trening nie jest tak efektywny, jak powinien. Należy uważać na ułożenie rąk, które nie powinny poruszać się na wszystkie strony. Warto wyobrazić sobie kubeczki w dłoniach, gdzie celem będzie niewylanie znajdującej się w nich wody. Należy też kłaść stopę w okolicy śródstopia, niekoniecznie stawać za każdym razem na pięcie. 

Zostaw komentarz

7 + siedem =