Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji opakowań do żywności?

Opakowanie żywności to szeroki termin, który może obejmować wszystko, od plastikowej folii po kartonowe pudełka. Głównym celem pakowania żywności jest ochrona żywności przed zepsuciem i zanieczyszczeniem lub uszkodzeniem.

Najpopularniejsze materiały stosowane do pakowania żywności to:

Tektura

Jest to najczęstszy materiał stosowany do pakowania żywności. Jest wykonana z masy drzewnej i zwykle bielona chemikaliami na bazie chloru. Jego wytrzymałość sprawia, że jest idealny do przechowywania płynów i ciał stałych, chroniąc je jednocześnie przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem podczas wysyłki lub przechowywania.

Folia

Folia może być wykonana z folii aluminiowych lub metalizowanych folii plastikowych, które są laminowane razem za pomocą kleju lub zgrzewarki termicznej, tworząc barierę między produktem a jego otoczeniem. Folia jest często stosowana do produktów takich jak wypieki, napoje i mrożonki, ponieważ jest lekka i wystarczająco elastyczna, aby dopasować się do nieregularnych kształtów. Chcąc wypróbować w swojej firmie opakowania foliowe dobrej jakości warto odwiedzić stronę https://degafol.pl/.

Plastik

Tworzywo sztuczne jest wytwarzane z ropy naftowej lub gazu ziemnego, co stwarza problemy środowiskowe przy produkcji na skalę przemysłową. Jednak wiele rodzajów pojemników z tworzyw sztucznych można po użyciu przetworzyć na nowe produkty; recykling zmniejsza zapotrzebowanie na surowce i pomaga chronić zasoby potrzebne do produkcji nowych pojemników od podstaw. Pojemniki z tworzyw sztucznych występują w wielu formach, w tym sztywnych tworzywach sztucznych, takich jak butelki i dzbanki, a także elastyczne tworzywa sztuczne, takie jak torby.

Zostaw komentarz

dziewięć + pięć =