Jakie formalności trzeba wypełnić, aby wysłać paczkę?

W XXI wieku coraz rzadziej korzystamy z usług klasycznej poczty, wybierając zamiast niej usługi licznych dostępnych na rynku firm kurierskich. Jednak nadanie paczki w ten sposób po raz pierwszy może wydawać się komuś skomplikowane i trudne, gdyż nie można się nikogo dopytać o szczegóły po prostu w okienku pocztowym. W tym artykule spróbujemy rozprawić się z tym tematem i wyjaśnić, czego właściwie nam potrzeba do wygodnego nadawania paczek. Do dzieła!

Papierologia, czyli co u kuriera piszczy

Formalności konieczne do nadania paczki są okrojone do absolutnego minimum. Zazwyczaj wystarczy ustalić na stronie wybranej firmy kurierskiej rodzaj przesyłki i jej gabaryty, a następnie opłacić poprzez bankowe płatności internetowe i czekać na przyjazd kuriera, który odbierze naszą paczkę. Czasami należy też samodzielnie wydrukować etykietę, ale większość działających na polskim rynku firm kurierskich dopuszcza opcję bezetykietową. W takim wypadku wystarczy wypisać dane adresata oraz odbiorcy, tak jak w przypadku standardowej poczty.

Dobrą i coraz częściej wybieraną przez użytkowników opcją, są porównywarki cen i usług kurierskich, takie jak przykładowo https://www.fastpost.pl/cennik-przesylek, gdzie można nie tylko porównać cenniki, ale także zamówić kuriera. To tyle w kwestii nadawania paczek przez Internet. Istnieje także oczywiście opcja wyszukania interesującej nas usługi telefonicznie. W takim wypadku wystarczy zadzwonić do kuriera, u którego również opłacimy koszt wysyłki. To bardzo proste!

Zostaw komentarz

piętnaście − 9 =