Meble dostosowane do rehabilitacji – czym się charakteryzują?

Kiedy w domu mieszka osoba niepełnosprawna a szczególnie kiedy niesprawność dotyczy dziecka, pomieszczenia muszą być dostosowane do potrzeb chorego. Należy ułatwić poruszanie się po domu, zniwelować wszelkie utrudnienia i niebezpieczeństwa. Muszą się też pojawić odpowiednie meble.

Meble w domu osoby niepełnosprawnej

Niezwykle ważnym problemem, jaki należy rozwiązać w domu, w którym mieszka osoba niepełnosprawna jest dobranie odpowiednich mebli. Przede wszystkim powinny się tam znaleźć takie meble, które wspomagają proces zdrowienia i rehabilitacji. Pufy sensoryczne i rehabilitacyjne, rozkładane materace rehabilitacyjne i gimnastyczne oraz bezpieczne zabawki dla dzieci można kupić na stronie https://erehabilitant.pl/.

Na wyposażeniu domu powinny się znaleźć także takie meble, które pomagają w codziennym życiu chorego, ale także ułatwiają opiekę nad nim. Łóżko dostosowane do możliwości ruchowej niepełnosprawnego, odpowiednie krzesła oraz różnego rodzaju urządzenia wspomagające. W przypadku chorych dzieci dobrym rozwiązaniem jest także wyposażenie pokoju w bezpieczne zabawki pomagające w rehabilitacji. Dziecko w trakcie zabawy jest zmuszane do wykonywania wielu ruchów, przez co ćwiczy swoje ciało.

Zostaw komentarz

jeden × trzy =