Zaburzenia lękowe – jak je pokonać?

Zaburzenia lękowe to jedne z najczęściej występujących zaburzeń dotyczących zdrowia psychicznego. Są to napady różnego rodzaju lęków, fobii, paniki, a także natręctw. Utrudniają one życie do tego stopnia, że osoba, która na nie cierpi nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie. Dlatego tak ważne jest w przypadku zauważenia u siebie lub u najbliższych niepokojących objawów zgłoszenia się do specjalisty, który pomoże skutecznie uporać się z zaburzeniami.

W jaki sposób zminimalizować występujące zaburzenia lękowe?

Istnieje wiele rodzajów lęku, ale posiadają one kilka wspólnych cech. Jest to przede wszystkim poczucie niepokoju i strachu, które towarzyszy nam praktycznie przez cały czas, a jego przyczyna jest trudna do określenia. U osoby cierpiącej na zaburzenia lękowe mogą także występować objawy somatyczne związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego, nerwowego, trudnościami z przełykaniem lub oddychaniem. Leczenie dolegliwości zależy przede wszystkim od rodzaju zaburzenia, która dotknęła pacjenta. W takiej sytuacji może pomóc lekarz psychiatra Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, w którym można takiego znaleźć.

Terapia prowadzona przez doświadczonego psychologa pozwoli szybko wrócić do równowagi i sprawi, że zaburzenia nie powrócą. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia jest terapia behawioralno-poznawcza. W przypadku występowania bardzo silnych i uporczywych dolegliwości zalecane jest wsparcie farmakologiczne. Warto też samodzielnie zadbać o swoje zdrowie psychiczne poprzez wprowadzenie zdrowych nawyków i ograniczenie spożywania wszelkich używek. Trzeba także znaleźć czas na ulubione aktywności, które pomogą skutecznie się zrelaksować. 

Zostaw komentarz

dziewięć + szesnaście =