Co nada kuchni przytulnego charakteru?

Ciepłe kolory i światła

Nowoczesne wnętrza charakteryzuje prostota i minimalizm. Stosowanie się do tych trendów przy urządzaniu kuchni może spowodować, że pomieszczenie może sprawiać wrażenie chłodnego i sterylnego. Żeby nadać mu nieco ciepła, warto sięgnąć po kilka sprawdzonych patentów.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kolorów na ścianach. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się przyjemne pastelowe kolory. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie barw, które kojarzą się z naturą. Pożądane będą więc beże, jasna zieleń, pastelowy błękit czy też ciepła żółć. Istotne znaczenie ma również odpowiedni dobór oświetlenia.

W ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z technologii led. Żarówki lub taśmy led mogą świecić barwą ciepłą lub zimną. Osoby, które pragną nadać kuchni przytulnego charakteru, powinny zdecydowanie postawić na barwę ciepłą. Ciekawy efekt uzyskać można, stosując kilka źródeł światła.

Umiejętnie dobrane ozdoby i dodatki

Chociaż w nowoczesnych wnętrzach króluje minimalizm, w celu ocieplenia kuchni warto przemycić w niej kilka stylowych dodatków. Elementem, który można wykorzystać do nadania pomieszczeniu przytulnego charakteru, mogą być krzesła kuchenne nowoczesne.

Przykładem nowoczesnego produktu, który skutecznie ociepli kuchnię, jest krzesło kris. Podstawowe zalety tego mebla to prosty kształt, nogi wykonane z naturalnego drewna oraz kolorowe oparcie. Skutecznym sposobem na ocieplenie wnętrza kuchni jest również odpowiednie udekorowanie okna.

Pomimo tego, że obecnie w modzie są rolety okienne, nie należy rezygnować z efektownej firanki. Warto również postawić na parapecie stylowe doniczki z ziołami, które sprawią, że kuchnia będzie sprawiać wrażenie bardziej przytulnej i rodzinnej.

Zostaw komentarz

3 × 4 =