Jak skutecznie walczyć z insektami?

Insekty to problem, z którym zaczynamy walczyć już od wiosny. Najwcześniej pojawiają się kleszcze. Do niedawna sezon na ich największą aktywność przypadał od maja do września. Teraz jednak ze względu na coraz wyższe temperatury trzeba się z nimi zmagać się już od marca. Wszystko przez dość ciepłe zimy, które nie spowodowały przynajmniej częściowego wyginięcia tych insektów. Kleszcze to bardzo niebezpieczne stworzenia, groźne niestety także dla naszego zdrowia.

Ugryzienie może się skończyć zachorowaniem na boreliozę. Żyją one głównie w lasach, ale możemy je też spotkać w przydomowym ogródku pośród wysokich traw. Najlepiej jest po każdym wyjściu na zewnątrz dokładnie obejrzeć swoje ciało i sprawdzić, czy nie ten insekt właśnie po nas nie spaceruje. Jeśli już doszło do ukąszenia i wbicia w skórę, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który usunie intruza oraz zdezynfekuje ranę. Skutecznym sposobem są opryski na kleszcze, które możemy zastosować w naszym ogrodzie w celu ich wyeliminowania.

Owady nie dają żyć

Może i mniej groźnymi dla zdrowia, ale również uciążliwymi owadami są muchy. Szukają one tylko sposobu, by dostać się do naszych pomieszczeń domowych. Sporo jest ich też na dworze – żerują głównie w pobliżu słodkiego jedzenia – w miejscach, w których czują, że mogą się posilić, lub napić. Wtedy ogrodowe spotkania stają się prawdziwą udręką, a latające owady nie pozwalają nam na delektowanie się piękną pogodą. Opryski na muchy pozwolą nam usunąć te owady z naszego ogrodu i otoczenia.

Zostaw komentarz

szesnaście − czternaście =