Jakie zdolności rozwinie w dziecku zabawa klockami?

Klocki dla dzieci to jedna z najbardziej popularnych, a zarazem uniwersalnych zabawek. Chętnie bawią się nimi zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, a najprostsze zestawy dedykowane są już dla rocznych dzieci. Klocki zapewniają dzieciom nie tylko długie godziny atrakcyjnej zabawy, ale przede wszystkim są doskonałym narzędziem wspierającym ich wszechstronny rozwój. Kształtują wyobraźnię i rozwijają zdolność logicznego myślenia oraz uczą cierpliwości. Wspierają przy tym rozwój sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, a do tego dają maluchom ogromną radość tworzenia.

Jakie klocki wybrać?

Wybór odpowiedniego zestawu klocków uzależniony jest przede wszystkim od wieku dziecka i posiadanych przez nie umiejętności. Dla najmłodszych dzieci świetnie sprawdzą się odpowiednio duże klocki magnetyczne – wyjątkowe właściwości magnesu pozwolą na stawianie pierwszych wież czy budowli nawet rocznemu dziecku. Nieco starsze dzieci z pewnością ucieszą się z tradycyjnych klocków drewnianych lub popularnych wafli. Przedszkolaki z kolei potrafią już sprawnie tworzyć całkiem skomplikowane konstrukcje, wykorzystując przy tym różnorodne elementy; to właśnie dla nich dedykowane są wszelkie klocki konstrukcyjne, których szeroki wybór można znaleźć na stronie https://www.fotelikiabc.pl/klocki-konstrukcyjne.html. Poszczególne zestawy różnią się nie tylko ilością elementów, ale przede wszystkim sposobem łączenia klocków i stopniem zaawansowania.

Klocki są jedną z najbardziej rozwijających zabawek, jakie możemy zaproponować dzieciom. Odpowiednio dobrany zestaw z pewnością zapewni każdemu maluchowi sporą dawkę zabawy, a zdobyte przy tym umiejętności przydadzą się w codziennym życiu.

Zostaw komentarz

5 × pięć =