Wyprawka dla pupila – niezbędne akcesoria

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, więc warto przygotować mu jak najlepsze warunki w naszym domu. Sprawdź, w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć przed pojawieniem się w domu nowego pupila.

Akcesoria podstawowe

Znajdziemy tu rzeczy, które są konieczne do zakupienia dla każdego psiaka. Takimi przedmiotami są:

– Miska – psa zależy wyposażyć w dwie miski, jedną na pokarm, a drugą na wodę. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów: metalowe, ceramiczne, bądź takie ze specjalnym stelażem.

– Legowisko – bardzo ważna rzecz dla naszego psa. Pomimo, że często pozwalamy, aby pies spał na naszym łóżku, kanapie, bądź dywanie, warto jest zaopatrzyć go we własny kąt. Przykładowe ceny legowisk: https://unizoo.pl/pol_m_Dla-psa_Legowiska-160.html Najlepiej wybrać legowisko dobrze dopasowane do wielkości pieska tak, żeby nie było ono zbyt duże, ani za ciasne.

– Smycz oraz obroża – niezbędne akcesoria spacerowe. Obroża powinna być dobrze dopasowana, nie może ona ona być zbyt luźna, ani nie może uciskać psa.

– Akcesoria do pielęgnacji – przydatnymi akcesoriami będzie szczotka do czesania oraz szampon. Szczotkę warto dobrać odpowiednio do sierści naszego pieska.

Dodatkowymi akcesoriami, które oczywiście nie są niezbędne, ale niewątpliwie przydadzą się każdemu psu to oczywiście zabawki – psy uwielbiają grę, więc warto zadbać o ten aspekt. Nie ma sensu kupować mu kilkunastu zabawek, w zupełności wystarczą mu 3 lub 4. Ważne, aby wybrać przedmioty, których nie połknie przez przypadek w czasie zabawy. Ciekawą opcją jest też chip oraz adresówka. Warto zainwestować w te przedmioty kiedy obawiamy się, że nasz pupil może nam uciec. Na adresówce mamy możliwość wpisania swojego imienia oraz numeru telefonu, dzięki czemu potencjalny znalazca będzie mógł się z nami skontaktować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak w bezpieczny sposób przechowywać swój samochód stojący na zewnątrz?
Jak w bezpieczny sposób przechowywać swój samochód stojący na zewnątrz?
Pozostawianie samochodu na zewnątrz często jest koniecznością wielu właścicieli pojazdów. Brak własnego garażu jest problemem sporej grupy osób, ale okazuje […]
Co to jest gluten?
Co to jest gluten?
Już od jakiegoś czasu w mediach bardzo mówi się o glutenie, szczególnie w kontekście zdrowego odżywiania. Zewsząd dochodzą nas głosy, […]
Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na sezon 2020
Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na sezon 2020
Okulary, tak jak każda inna dziedzina mody, podlegają szybko zmieniającym się trendom, choć jest też kilka klasyków, które zawsze będą […]
Ostatnie wpisy
Polecamy