Jak zadbać o swój komfort cieplny zimą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poczucie komfortu cieplnego występuje wówczas, gdy danej osobie nie jest ani zimno, ani zbyt ciepło. Są to takie idealne warunki, w których nie myśli się o tym, że temperatura mogłaby być inna. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy w domu spędza się dużo czasu, warto o to zadbać?

Temperatura najlepsza dla rodziny

Każdy człowiek jest inny. Jeden czuje się lepiej, gdy w pomieszczeniu jest 20 stopni, a drugi, gdy termometr pokazuje kilka kresek więcej. Sprawa komplikuje się, jeśli w jednym domu mieszkają ludzie o różnych upodobaniach w tym zakresie. Jednak i wówczas można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Dobrze dobrany grzejnik

Odpowiedni komfort cieplny w dużej mierze zależy od właściwie dobranego konwektora. Im większy, tym wyższą mocą się charakteryzuje i jest w stanie ogrzać większą powierzchnię lub mocniej podnieść temperaturę w mniejszy pokoju. W poszukiwaniu optymalnego produktu dla rodziny warto zajrzeć na stronę: https://netsanit.pl/pl/.

Poza wielkością i mocą kaloryfera znaczenia ma również materiał, z jakiego jest wykonany. Stal dłużej się nagrzewa, ale też dłużej trzyma ciepło. Produkty z niej wykonane są estetyczne, trwałe i łatwe do czyszczenia. Innym popularnym materiałem jest aluminium, które nagrzewa się zdecydowanie szybciej i jest lekkie.

Sam konwektor to jednak nie wszystko. Aby w domu panowała odpowiednia temperatura, ważne jest też właściwe umiejscowienie źródła grzania. Dobrą strefą są okolice okna. Zetknięcie gorącego powietrza z kaloryfera z chłodniejszym od okna wymusza ruch powietrza i lepsze rozchodzenie się ciepła w pokoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przechowywać sprzęt wędkarski
Jak przechowywać sprzęt wędkarski
Właściwy sposób przechowywania sprzętu wędkarskiego powinien nie tylko umożliwić nam zabezpieczenie wędek i kołowrotków przed wpływem na przykład wilgoci, ale […]
Co powinno znaleźć się w przedpokoju?
Co powinno znaleźć się w przedpokoju?
Przedpokój to pomieszczenie, które ma przede wszystkim spełniać role funkcjonalną. Dlatego wyposażając go, musimy zadbać o to, aby znalazły się […]
Jak zapewnić komfort dziecku podczas jego komunii?
Jak zapewnić komfort dziecku podczas jego komunii?
Komunia to wyjątkowa uroczystość zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Nic w tym zatem dziwnego, że oprócz warstwy duchowej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy