Jak zadbać o swój komfort cieplny zimą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poczucie komfortu cieplnego występuje wówczas, gdy danej osobie nie jest ani zimno, ani zbyt ciepło. Są to takie idealne warunki, w których nie myśli się o tym, że temperatura mogłaby być inna. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy w domu spędza się dużo czasu, warto o to zadbać?

Temperatura najlepsza dla rodziny

Każdy człowiek jest inny. Jeden czuje się lepiej, gdy w pomieszczeniu jest 20 stopni, a drugi, gdy termometr pokazuje kilka kresek więcej. Sprawa komplikuje się, jeśli w jednym domu mieszkają ludzie o różnych upodobaniach w tym zakresie. Jednak i wówczas można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Dobrze dobrany grzejnik

Odpowiedni komfort cieplny w dużej mierze zależy od właściwie dobranego konwektora. Im większy, tym wyższą mocą się charakteryzuje i jest w stanie ogrzać większą powierzchnię lub mocniej podnieść temperaturę w mniejszy pokoju. W poszukiwaniu optymalnego produktu dla rodziny warto zajrzeć na stronę: https://netsanit.pl/pl/.

Poza wielkością i mocą kaloryfera znaczenia ma również materiał, z jakiego jest wykonany. Stal dłużej się nagrzewa, ale też dłużej trzyma ciepło. Produkty z niej wykonane są estetyczne, trwałe i łatwe do czyszczenia. Innym popularnym materiałem jest aluminium, które nagrzewa się zdecydowanie szybciej i jest lekkie.

Sam konwektor to jednak nie wszystko. Aby w domu panowała odpowiednia temperatura, ważne jest też właściwe umiejscowienie źródła grzania. Dobrą strefą są okolice okna. Zetknięcie gorącego powietrza z kaloryfera z chłodniejszym od okna wymusza ruch powietrza i lepsze rozchodzenie się ciepła w pokoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Łysienie androgenowe – jak temu zaradzić?
Łysienie androgenowe – jak temu zaradzić?
Łysienie androgenowe dotyka sporą liczbę mężczyzn. Niestety, coraz częściej zdarzają się też przypadki wypadania włosów u kobiet. Przy chorobie tej […]
Jak zaprojektować stand reklamowy?
Jak zaprojektować stand reklamowy?
Reklama to doskonały sposób na skuteczne przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów i wyróżnienie się na tle konkurencji. Obecnie mamy do wyboru […]
Czym taboret kosmetyczny różni się od zwykłego?
Czym taboret kosmetyczny różni się od zwykłego?
Wyposażenie salonu kosmetycznego ma ogromny wpływ na jego ogólne postrzeganie przez klientów. Przede wszystkim może ułatwiać albo utrudniać pracę, co […]
Ostatnie wpisy
Polecamy