Jak zadbać o swój komfort cieplny zimą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poczucie komfortu cieplnego występuje wówczas, gdy danej osobie nie jest ani zimno, ani zbyt ciepło. Są to takie idealne warunki, w których nie myśli się o tym, że temperatura mogłaby być inna. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy w domu spędza się dużo czasu, warto o to zadbać?

Temperatura najlepsza dla rodziny

Każdy człowiek jest inny. Jeden czuje się lepiej, gdy w pomieszczeniu jest 20 stopni, a drugi, gdy termometr pokazuje kilka kresek więcej. Sprawa komplikuje się, jeśli w jednym domu mieszkają ludzie o różnych upodobaniach w tym zakresie. Jednak i wówczas można znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie.

Dobrze dobrany grzejnik

Odpowiedni komfort cieplny w dużej mierze zależy od właściwie dobranego konwektora. Im większy, tym wyższą mocą się charakteryzuje i jest w stanie ogrzać większą powierzchnię lub mocniej podnieść temperaturę w mniejszy pokoju. W poszukiwaniu optymalnego produktu dla rodziny warto zajrzeć na stronę: https://netsanit.pl/pl/.

Poza wielkością i mocą kaloryfera znaczenia ma również materiał, z jakiego jest wykonany. Stal dłużej się nagrzewa, ale też dłużej trzyma ciepło. Produkty z niej wykonane są estetyczne, trwałe i łatwe do czyszczenia. Innym popularnym materiałem jest aluminium, które nagrzewa się zdecydowanie szybciej i jest lekkie.

Sam konwektor to jednak nie wszystko. Aby w domu panowała odpowiednia temperatura, ważne jest też właściwe umiejscowienie źródła grzania. Dobrą strefą są okolice okna. Zetknięcie gorącego powietrza z kaloryfera z chłodniejszym od okna wymusza ruch powietrza i lepsze rozchodzenie się ciepła w pokoju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysł na prezent na święta – co kupić?
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jeśli ktoś jeszcze nie dokonał zakupu prezentów dla najbliższych, to powinien jak najszybciej […]
Jak czyścić pojemniki na szambo?
Jak czyścić pojemniki na szambo?
Postawienie budynku mieszkalnego na terenie nieskanalizowanym skutkuje tym, że musimy wybrać inne rozwiązanie pozwalające na bezpieczne odprowadzanie ścieków. Najczęściej w […]
W jaki sposób pośrednik nieruchomości może wesprzeć działania przedsiębiorców na rynku?
W jaki sposób pośrednik nieruchomości może wesprzeć działania przedsiębiorców na rynku?
Pośrednik nieruchomości to osoba, która świadczy usługi różnym przedsiębiorcom. Mówiąc ogólnie, pomaga on w zakupie i sprzedaży nieruchomości. Jego podstawowe […]
Ostatnie wpisy
Polecamy